Niedziela Świętej Rodziny – 27.12.2020r.

Niedziela Świętej Rodziny – 27.12.2020r.

  1. Dziś, jak już słyszeliśmy, Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
  2. Jutro wspomnienie Świętych Młodzianków – dzieci betlejemskich zabitych przez Heroda.
  3. We wtorek nowenna do bł. Bronisława Markiewicza.
  4. W czwartek zakończenie roku Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 1500.
  5. W piątek Nowy Rok – Uroczystość Maryi Bożej Rodzicielki. Msze św. o 730, 930, 1100 i 1500. Chociaż jest to piątek, to ze względu na uroczystość nie obowiązuje post od mięsa. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Jeżeli ktoś potrzebuje spowiedzi to będzie możliwość przed i w czasie mszy. Jeżeli ktoś był u spowiedzi niedawno i nie ma grzechu ciężkiego wystarczy przyjąć komunię świętą wynagradzającą, by odbyć praktykę pierwszego piątku.
  6. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy św. o 1700.
  7. W tym roku ze względu na pandemię nie odbędzie się tradycyjna kolęda. Mieszkańców parafii, którzy jednak chcieliby pomodlić się o Boże błogosławieństwo dla siebie i swoich rodzin, serdecznie zapraszamy na specjalne msze święte w ich intencji, które od jutra będą odprawiane dla poszczególnych rejonów parafii. Oczywiście, jeśli ktoś jest przeszkodzony w dany dzień, może przyjść pomodlić się kiedy indziej. Na mszę św. można przynieść ze sobą wodę w naczyniu do poświęcenia lub samo naczynie i po powrocie do domu po wspólnej modlitwie rodzinnej pokropić swój dom. Gdyby ktoś potrzebował np. poświęcić nowy dom lub jakiejś szczególnej rozmowy duszpasterskiej to trzeba wpierw zgłosić się do kancelarii parafialnej. Ponieważ były zapytania ze strony parafian odnośnie ofiar, to jeśli ktoś ma takie życzenie, można złożyć na tacę niedzielną w kopercie z napisem „kolęda”.
  8. Serdecznie dziękuję za zakup kwiatów, ubranie choinek i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Pienińskiej od numeru 33 do 66.
  9. Plan mszy św. kolędowych kolęd:

Poniedziałek (28 XII) – ul. Matysowska od początku do młyna wraz z ul. Skalistą i Wichrową
Wtorek (29 XII) – ul. Matysowska od młyna do Szkoły
Środa (30 XII) – ul. Matysowska od Szkoły do skrzyżow. z ul. Św. Walentego
Poniedziałek (4 I) – ul. Matysowska od Św. Walentego do końca i ul. Alpejska
Wtorek (5 I) – ul. Kukuczki, Św. Rity, Św. Walentego i Górska
Czwartek (7 I) – ul. Pienińska i Boczna
Piątek (8 I) – ul. Nowe Wzgórze i Wierchowa od początku do ul. Nycza
Sobota (9 I) – ul. Wierchowa do końca

Dodaj komentarz