Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 07.06.2020r.

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 07.06.2020r.

  1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy okres komunii św. wielkanocnej. Po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Jutro wspomnienie św. Jadwigi Królowej a w sobotę św. Antoniego z Padwy – na mszy św. będzie poświęcenie lilii.
  3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. o 730, 1000 z procesją wokół kościoła i trzecia msza św. o 1500. Zapraszam na procesję małe dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, niewiasty i mężczyzn w strojach ludowych, niewiasty i dziewczęta do niesienia obrazów, strażaków i strażaczki i wszystkich parafian. Proszę również o przygotowanie dwóch ołtarzy (pierwszy i ostatni będzie w kościele) mieszkańców ulic Nowe Wzgórze i Wierchowej do skrzyżowania z ulicą Nycza (rok temu skończyło się na numerze 140 według starej numeracji więc teraz jest kontynuacja).
  4. Zapraszamy również na procesję w oktawie Bożego Ciała. W dni powszednie po mszy św. wieczorowej a w niedzielę po sumie. Przypominam, że przez czerwiec msze św. w niedzielę są według nowego porządku o 730, 930, 1100 i 1500.
  5. Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” w Uroczystość Bożego Ciała będzie on-line o godz. 19.30 w Telewizji Trwam i w Internecie (Youtube, Facebook). Koncert „na żywo” w Parku Sybiraków jest zaplanowany na niedzielę 20 września o godz. 18.
  6. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w tym tygodniu i zakup kwiatów. W najbliższym tygodniu proszę, aby dyżur ten podjęły numery nieparzyste z ulicy Matysowskiej od 295 do 313.

 

Dodaj komentarz