Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 16.06.2019r.

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 16.06.2019r.

 1. Dzisiejsza niedziela Trójcy Przenajświętszej kończy okres komunii św. wielkanocnej.
 2. Jutro wspomnienie św. Brata Alberta (Adama Chmielewskiego). W piątek nowenna do Bożego Miłosierdzia z ucałowaniem relikwii św. Faustyny, a w sobotę nowenna do św. Rity, również z ucałowaniem relikwii.
 3. W środę zakończenie roku szkolnego. Msza św. o 830. Zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli. Po mszy św. akademia i rozdanie świadectw w szkole. Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego we wtorek od 1700.
 4. W czwartek uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. o 730 i 1000 z procesją do czterech ołtarzy (msza wcześniej, by było chłodniej) i trzecia msza św. o 1500. Zapraszam na procesję dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach, małe dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia, niewiasty i mężczyzn w strojach ludowych, niewiasty i dziewczęta do niesienia obrazów, strażaków i strażaczki i wszystkich parafian. Trasa procesji będzie jak przez ostatnie lata. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy osoby z numerów (jeszcze według starej numeracji) od 98-107, od 108-117, od 118-127 i od 128-140. Wieczorem w Boże Ciało w Parku Sybiraków koncert „Jednego serca, jednego ducha”.
 5. Zapraszamy również na procesję w oktawie Bożego Ciała. W dni powszednie po mszy św. wieczorowej a w niedzielę po sumie.
 6. We wtorek po mszy św. spotkanie ministrantów.
 7. W przyszłą niedzielę na mszy św. o 1030 pragnę podziękować Panu Bogu za dar powołania i przeżyte w kapłaństwie 25 lat. Różaniec w tym dniu poprowadzi Róża p. Julii Kucab.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin wraz z Marszem dla Życia i Rodziny z licznymi atrakcjami dla rodzin i dzieci. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Arkadiusz Szczepański z parafii Rzeszów-Matysówka oraz Sylwia Paluch z parafii Tyczyn, zapowiedź druga, oraz Daniel Jan Bojda i Zuzanna Gabriela Jędrzejczyk zamieszkali w naszej parafii – zapowiedź pierwsza. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
 10. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakup kwiatów. O podjęcie tego dyżuru w najbliższym tygodniu proszę osoby z numerów od 164 do 172 według starej numeracji.
 11. W prasie katolickiej przeczytamy wiele na temat obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W „Gościu Niedzielnym” polecamy szczególnie rodzicom artykuł o ciemnej stronie internetu. Jest też nowy numer „Małego Gościa” z ciekawymi artykułami oraz opaską na rękę dla dzieci.
 12. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

Dodaj komentarz