Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 30.05.2021r.

1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy okres komunii św. wielkanocnej.
  2. Jutro święto Nawiedzenia NMP a w środę w mieście Rzeszowie uroczystość poświęcenia Kościoła Katedralnego i 30 r. pobytu Św. Jana Pawła II.
  3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. o 730, 1000 z procesją wokół kościoła i trzecia msza św. o 1500. Zapraszam na procesję małe dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, niewiasty i mężczyzn w strojach ludowych, niewiasty i dziewczęta do niesienia obrazów, strażaków i strażaczki i wszystkich parafian. Proszę również o przygotowanie trzech ołtarzy (ostatni będzie w kościele) mieszkańców ulic Nycza i Wierchowej od skrzyżowania z ul. Nycza.

I ołtarz (przy św. Józefie) – ul. Nycza i Wierchowa (obie strony) do p. Czesławy Barańskiej
II ołtarz (przy grocie) – ul. Wierchowa (obie strony) do p. Moniki Tomkowicz
III ołtarz (przy bł. Jerzym Popiełuszce) – ul. Wierchowa do końca

1. Zapraszamy również na procesję w oktawie Bożego Ciała. W dni powszednie po mszy św. wieczornej a w niedzielę po sumie.
  2. Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” w Uroczystość Bożego Ciała odbędzie się bez publiczności w Parku Sybiraków ale będzie można go oglądać w Telewizji Trwam i w Internecie.
  3. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek rano przed i w czasie mszy św. a wieczorem od 1700.
  4. W poniedziałek zakończenie nabożeństw majowych (dziękuję tym, którzy gromadzili się w kościele lub przy kapliczkach). Po mszy św. spotkanie wszystkich ministrantów.
  5. We wtorek Dzień Dziecka. Rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe.
  6. Zmiana Tajemnic będzie w drugą niedzielę czerwca.
  7. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w tym tygodniu. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęły numery nieparzyste z ulicy Matysowskiej od 157 do 165.