Niedziela Wielkanocna /Biblijna/ – 05.05.2019r.

Niedziela Wielkanocna /Biblijna/ – 05.05.2019r.

 1. Dziś trzecia niedziela wielkanocna przeżywana w Kościele jako Niedziela Biblijna, połączona z narodowym czytaniem Pisma św. Przy gazetach są karteczki z fragmentami Ewangelii wg Św. Jana, które można sobie zabrać, aby w domu sięgnąć po Pismo św. i przeczytać. Po rannej mszy zmiana tajemnic i spotkanie Rady Parafialnej, po sumie spotkanie dzieci z kl. IV i ich rodziców.
 2. W tym tygodniu wspominamy: jutro św. Apostołów Filipa i Jakuba, w środę św. Stanisława Biskupa – patrona Polski.
 3. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza – rozpocznie się tydzień modlitw o powołania do służby Bożej. Za tydzień na mszy św. o 1030 dzieci z klasy czwartej przeżywać będą rocznicę I Komunii św. Proszę, aby do spowiedzi, jeśli potrzebują, przystąpiły w najbliższym tygodniu. Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża p. Moniki Tomkowicz. W przyszłą niedzielę o godz. 1200 w Domu Kultury odbędzie się zebranie wyborcze Rady Osiedla Matysówka.
 4. Minął pierwszy tydzień maja. Muszę z przykrością stwierdzić, że jestem zaskoczony bardzo niską frekwencją na nabożeństwach majowych. Nie zmuszam i nie wyznaczam kiedy kto ma przyjść, bo myślę, że kochające dziecko dla Matki zawsze znajdzie czas. W dni powszednie majówki w kościele są po mszy św. a w niedzielę o 1500. Zachęcam też do podtrzymywania zwyczaju śpiewania litanii przy kapliczkach.
 5. Serdecznie dziękuję za liczny udział w odpuście parafialnym i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości.
 6. Kustosz sanktuarium w Chmielniku zaprasza na odpust. Szczegóły znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła.
 7. Przy gazetach są modlitewniki do Miłosierdzia Bożego.
 8. Przypominam bierzmowanym w tym roku, aby odebrali indeksy. Są w zakrystii.
 9. Rozpoczęły się zapisy na wakacyjne turnusy Ruchu Światło-Życie czyli oazy. Jeżeli będą chętne dzieci to proszę zgłosić się w tym tygodniu w kancelarii.
 10. „Bóg zapłać” za posprzątanie i przygotowanie kościoła do odpustu oraz zakup kwiatów. Do utrzymania porządku w kościele w najbliższym tygodniu proszę rodziców dzieci z klasy czwartej.
 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marcin Jaskuła z Matysówki i Paulina Wojciechowska ze Zwięczycy, oraz Dawid Lewicki i Anna Łokaj zamieszkali w Matysówce – zapowiedzi drugie. Tomasz Kiliański i Sylwia Płodzień zamieszkali w Kolonii Gołkowice – zapowiedź pierwsza. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
 12. W najnowszej prasie katolickiej przeczytamy o Piśmie św. a także o kulcie maryjnym. Jest też nowy numer „Naszej Arki”.
 13. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

Dodaj komentarz