II Niedziela Adwentu – 10.12.2023r.

1. Dziś II niedziela Adwentu przeżywana jako Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie (w krajach byłego Związku Radzieckiego). Po mszach świętych zbiórka do puszek na ten cel.
  2. Również dziś i przez kolejne niedziele istnieje możliwość nabycia opłatków i ewentualnego złożenia ofiary na potrzeby kościoła i służbę kościelną.
  3. We środę wspomnienie św. Łucji, w czwartek św. Jana od Krzyża.
  4. W piątek nowenna do Bożego Miłosierdzia a w sobotę rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus.
  5. W piątek ostatnie w tym roku spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  6. Taca z przyszłej niedzieli na potrzeby inwestycyjne parafii.
  7. Spowiedź przedświąteczna będzie w naszym kościele w środę przed świętami i będzie tylko popołudniu. Przed południem odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych, których już można zgłaszać w zakrystii.
  8. Przez cały tydzień do przyszłej środy będzie wystawiony kosz na produkty dla biednych i potrzebujących w parafii.
  9. Pozostało jeszcze trochę świec Caritas. Natomiast Rada Parafialna dziś i jeszcze w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzać opłatki wigilijne.
  10. We środę wypada 42 r. ogłoszenia stanu wojennego. Będziemy modlić się w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie.
  11. W piątek o godz. 1700 w SP 24 na Zalesiu odbędzie się spotkanie pana prezydenta Konrada Fijołka z mieszkańcami osiedli Zalesie, Słocina i Matysówka, na który będą omawiane sprawy tych osiedli. Zachęcamy aby wziąć udział w tym spotkaniu i poruszyć sprawy naszego osiedla m.in. choćby sprawę nowej szkoły, czy inne nurtujące mieszkańców naszego osiedla.
  12. W przyszłą niedzielę popołudniu nasi strażacy, jak co roku, zawitają do naszych domów z kalendarzami. Przyjmijmy ich życzliwie.
  13. Dziś i w przyszłą niedzielę uczniowie naszej Szkoły sprzedają ozdoby świąteczne. Zachęcamy do nabycia.
  14. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakupienie kwiatów. W najbliższym tygodniu o zadbanie o porządek w kościele prosimy mieszkańców Pienińskiej od numeru 1 do 10.