Świętego Szczepana – 26.12.2022r.

Świętego Szczepana – 26.12.2022r.

 1. Dziś w święto św. Szczepana poświecenie owsa po każdej mszy świętej. Po rannej mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Grupę Intronizacyjną.
 2. Jutro święto św. Jana Ewangelisty – Na mszach św. poświęcenie wina. Jutro swoje imieniny obchodzi nasz ks. Biskup Ordynariusz Jan Wątroba. Polecajmy go w naszych modlitwach.
 3. W środę wspomnienie Świętych Młodzianków – dzieci betlejemskich zabitych przez Heroda. W tym dniu o 1700 od starego cmentarza do bazyliki OO. Bernardynów odbędzie się XVIII Rzeszowski Marsz za Życiem.
 4. W czwartek nowenna do bł. Bronisława Markiewicza.
 5. W sobotę zakończenie roku Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 1500.
 6. W niedzielę Nowy Rok – Uroczystość Maryi Bożej Rodzicielki. Zmianę tajemnic różańcowych przenosimy na drugą niedzielę czyli 8 stycznia.
 7. Dziękując jeszcze raz za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu, proszę by w najbliższym o utrzymanie porządku zadbali mieszkańcy Pienińskiej od numeru 17 do 27. Za tydzień będzie ul. Boczna a później znowu Pienińska.
 8. Od jutra planuję rozpocząć wizytę duszpasterską czyli kolędę. Jest to czas spotkania duszpasterza z parafianami i modlitwy za ich rodziny. Jeżeli to możliwe to proszę, aby z dalszych rejonów ktoś przyjechał po księdza i ministrantów ok. 10 minut wcześniej. Zwykle będę rozpoczynał kolędę o godz. 1400. Myślę, że o tej porze zawsze kogoś w jakimś domu zastanę. Jeżeli ktoś wraca później z pracy a ma życzenie przyjąć księdza to proszę albo wcześniej zgłosić albo wypatrywać w danym rejonie ministrantów i poinformować o gotowości przyjęcia. A plan kolędy na najbliższe dni jest następujący:

  Wtorek, 27 XII, od 1400: WICHROWA;
  Środa, 28 XII, od 1400: ul. MATYSOWSKA /numery nieparzyste od początku do okolic młyna/;
  Czwartek, 29 XII, od 1400: ul. MATYSOWSKA / cd. numery nieparzyste do okolic szkoły/;
  Piątek, 30 XII, od 1400:  ul. MATYSOWSKA /cd. numery nieparzyste do okolic plebani/;
  Poniedziałek, 2 I, od 1400: ul. MATYSOWSKA
  /cd. numery nieparzyste do okolic ul. Św. Walentego/;

 

Dodaj komentarz