Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21.11.2021 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21.11.2021 r.

  1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – na każdej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Taca dzisiejsza na potrzeby inwestycyjne parafii – radnych proszę po mszy o podliczenie. Po mszach św. zbiórka do puszek na migrantów. Dziś po sumie spotkanie Rady Parafialnej.
  2. Jutro wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej.
  3. Również jutro nowenna do św. Rity, w czwartek zaś do Dziesiątka Jezus.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i jednocześnie nowy rok liturgiczny.
  5. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach – w dni powszednie po mszy św. wieczornej a w każdą niedzielę między drugą a trzecią mszą św. czyli o 1030 jest różaniec wypominkowy. Przy gazetach są jeszcze kartki na wypominki. Można na nich podać datę, w który dzień się pomodlić.
  6. Jutro na mszę św. i spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania.
  7. Policja przekazała sporą ilość ulotek jak nie dać się nabrać oszustom wyłudzającym pieniądze. Warto zabrać dla siebie i dla bliskich czy znajomych. Są na stoliku z gazetami.
  8. Z prasy katolickiej jest nowy numer „Rycerza Niepokalanej” i „Małego Gościa Niedzielnego” z lampionem na roraty. Natomiast w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy film o beatyfikowanym w dniu wczorajszym księdzu Janie Masze.
  9. W związku z zagrożeniem naszej granicy państwowej proponuje się odprawienie nowenny do św. Andrzeja Boboli jednego z głównych patronów Polski. Nowenna rozpoczyna się jutro i potrwa do 30 listopada. Trzeba odmówić Litanię do św. Andrzeja Boboli, „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” i „Chwała Ojcu”. Przy gazetach są wydrukowane kartki z nowenną.
  10. Serdecznie dziękuję za złożone tydzień temu ofiary na chrześcijan w Libanie.

Dziękuję również za zakup kwiatów i zadbanie o porządek w kościele. W najbliższym tygodniu proszę, aby dyżur ten podjęli mieszkańcy ul. Alpejskiej z numerów od 1 do 15

Dodaj komentarz