Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – 03.05.2021r.

Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – 03.05.2021r.

  1. Dziś uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. W naszym kościele odpust parafialny. Porządek mszy świętych niedzielny. Uroczystość odpustowa zbiega się z 40-tą rocznicą rozpoczęcia budowy tego kościoła. Wczoraj podczas wizytacji kanonicznej Ks. Biskup Jan poświęcił tablicę pamiątkową zainstalowaną z tej okazji przy wyjściu z kościoła. Dziś suma odpustowo-jubileuszowa o 1100. Przewodniczył będzie ks. prałat Stanisław Potera a słowo Boże wygłosi pierwszy proboszcz parafii ks. Mieczysław Wolanin.
  2. Jutro wspominamy św. Floriana – patrona strażaków, w czwartek ŚŚ. Apostołów Filipa i Jakuba, w sobotę św. Stanisława BM – patrona Polski.
  3. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w I piątek rano przed i w czasie mszy oraz wieczorem od 1700.
  4. Rozpoczęliśmy miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w niedziele o 1500, zaś w dni powszednie po wieczornej mszy św. W miarę możliwości można śpiewać litanię również przy kapliczkach z zachowaniem wymogów sanitarnych.
  5. W czwartek po mszy św. odbędzie się pierwsza próba przed I Komunią św.
  6. W przyszłą niedzielę będą rozdawane modlitewniki do św. Józefa.
  7. Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc w przygotowaniu wizytacji, zwłaszcza osobom przygotowującym sprawozdania oraz witającym i dziękującym księdzu Biskupowi. Dziękuję również rodzicom bierzmowanej młodzieży za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. „Bóg zapłać” wszystkim. W najbliższym tygodniu do utrzymania porządku w kościele zapraszam mieszkańców ulicy Matysowskiej z numerów nieparzystych od 53 do 91.

 

 

 

Dodaj komentarz