Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 01.01.2023r.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 01.01.2023r.

  1. Dziś Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – dzień modlitw o pokój na świecie. Dziś za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. We wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
  3. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami.
  4. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Na mszach świętych poświęcenie kredy i kadzidła. Składka na misje. Msze święte tylko przed południem o 730, 930 i 1100. Z racji pierwszego piątku możliwość spowiedzi przed mszami. W tym dniu ze względu na uroczystość nie obowiązuje post. Na mszy św. o godz. 1100 ze śpiewem kolęd wystąpi zespół „Matysowianie” wraz z kapelą.
  5. Biskup Senior Kazimierz Górny i ks. bp Edward Białogłowski 6 stycznia przeżywają rocznice sakry biskupiej. Polecajmy ich Bogu w naszych modlitwach.
  6. Przyszła niedziela to Święto Chrztu Pańskiego. W tym dniu kończy się liturgicznie okres Bożego Narodzenia /powróci kolor zielony do liturgii/. Tradycyjnie jednak kolędy można śpiewać do 2 lutego czyli do Gromnicznej.
  7. W przyszłą niedzielę po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Popołudniu przejdą po parafii kolędnicy misyjni /tegoroczni kandydaci do bierzmowania/. Tradycją w Polsce jest, że zbierają oni ofiary na pomoc dzieciom w krajach misyjnych. W tym roku dla dzieci z Papui-Nowej Gwinei. Proszę więc o życzliwe ich przyjęcie i ofiarność.
  8. Centrum Medyczne „Medyk” organizuje pomoc dla Ukrainy. Szczegóły w jaki sposób możemy pomóc znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła.
  9. Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę i utrzymanie porządku w kościele w minionym tygodniu. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęli mieszkańcy Bocznej.

PLAN KOLĘDY:

Poniedziałek, 2 I, od 1400: ul. MATYSOWSKA /numery nieparzyste od ul. Św. Walentego do końca/
Wtorek, 3 I, od 1400: ul. SKALISTA i ul. MATYSOWSKA
/numery parzyste od początku do okolic drogi na cmentarz/
Środa, 4 I, od 1530:
ciąg dalszy nry parzyste ul. MATYSOWSKA /do okolic plebani/
Czwartek, 5 I, od 1400:
ciąg dalszy ul. MATYSOWSKA /do końca/
Piątek, 6 I, od 1430:
ciąg dalszy ul. ALPEJSKA
Sobota, 7 I, od 900: ul. PIENIŃSKA
/od końca (Łany) do skrzyż. na Kielnarową/
Niedziela, 8 I, od 1400: ul. BOCZNA i cd. ul. PIENIŃSKA
Poniedziałek, 9 I, od 1700: ul. PIENIŃSKA

Dodaj komentarz