Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12.06.2022r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12.06.2022r.

 1. Dzisiejsza uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy okres komunii św. wielkanocnej.
 2. Jutro wspomnienie św. Antoniego z Padwy – po mszach poświęcenie lilii, we wtorek bł. Michała Kozala, w piątek św. Alberta Chmielowskiego.
 3. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek do Miłosierdzia Bożego a w niedzielę do bł. Jerzego Popiełuszki.
 4. W czwartek uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. o 730 i 1000 z procesją do czterech ołtarzy. Zapraszam na procesję dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach, małe dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia, niewiasty i mężczyzn w strojach ludowych, niewiasty i dziewczęta do niesienia obrazów, strażaków i strażaczki i wszystkich parafian. Trasa procesji będzie jak przed pandemią a więc do Domu Kultury i z powrotem. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy:

I ołtarz (przy grocie) – ul. Wichrowa
II ołtarz (przy Domu Kultury) – ul. Skalista
III ołtarz (przy drodze między kościołem a Domem Kultury) – ul. Matysowska, numery nieparzyste od 1 do 29
IV ołtarz (przy św. Józefie) – ul. Matysowska, numery nieparzyste od 31 do 51

 1. Wieczorem w Boże Ciało w Parku Sybiraków od 1900 koncert „Jednego serca, jednego ducha”.
 2. Zapraszamy również na procesję w oktawie Bożego Ciała. W dni powszednie po mszy św. wieczorowej a w niedzielę po sumie.
 3. W czwartek o 930 spotkanie ministrantów.
 4. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby inwestycyjne.
 5. W niedzielę 19 czerwca odbędzie się w Rzeszowie Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Jadwigi Królowej o godz. 14:00. Następnie odbędzie się uroczysty przemarsz ulicami miasta do Parku Papieskiego, gdzie o godz. 16:00 rozpocznie się Piknik Rodzinny, który zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 19:30.
 6. Dziękuję serdecznie za złożone dary na pomoc Ukrainie. Zespół Charytatywny proszę o podzielenie tych darów do paczek.
 7. Proszę aby dzieci z naszej szkoły z klas od 3 do 8 w tym tygodniu oddały katechizmy.
 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Płodzień i Karolina Zalot – zapowiedź trzecia. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
 9. Został wydany specjalny nr „Gościa Niedzielnego” o Najświętszym Sakramencie i cudach Eucharystycznych. Zachęcamy do nabycia w cenie 10 zł.
 10. Serdecznie dziękuję za utrzymanie porządku w kościele w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym proszę, aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy ulicy Matysowskiej z numerów nieparzystych od 215 do 223.

 

 

Dodaj komentarz