V Niedziela Wielkanocna – 15.05.2022r.

V Niedziela Wielkanocna – 15.05.2022r.

 1. 1. Dziś w naszym kościele na sumie I Komunia święta. Do soboty włącznie dzieci przeżywać będą tzw. „biały tydzień”.
  2. Jutro święto św. Andrzeja Boboli – jednego z głównych patronów Polski.
  3. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek do bł. Jerzego Popiełuszki, w piątek do Miłosierdzia Bożego a w przyszłą niedzielę do św. Rity. Ponieważ 22 maja wypada liturgiczne wspomnienie św. Rity w przyszłą niedzielę po każdej mszy św. będzie poświęcenie róż św. Rity.
  4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych.
  5. W piątek wypada 22 rocznica sakry biskupiej naszego biskupa ordynariusza Jana Wątroby. Polecajmy go w naszych modlitwach.
  6. Nasza szkoła organizuje zbiórkę elektrośmieci. Przy bramie wjazdowej do szkoły można składać zużyty sprzęt RTV i AGD (telewizory, radia komputery, komórki, drukarki, żarówki ale nie świetlówki, baterie i akumulatory, żelazka itp.). Zbiórka do 18 maja (środa) do godzin porannych.
  7. W przyszłą niedzielę na sumie dzieci klasy czwartej przeżywać będą Rocznicę I Komunii Świętej. Próba przed rocznicą będzie jutro po nabożeństwie wieczornym.
  8. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne parafii.
  9. Przypominam, że trwają zapisy na turnusy wakacyjne dla dzieci i młodzieży na oazę, turnusy ministranckie i KSM-u. Chętne osoby można zgłosić w kancelarii parafialnej.
  10. W przyszłą środę naszą parafię nawiedzi figura Matki Bożej Fatimskiej, która peregrynuje po całej diecezji. Szczegóły tego wydarzenia podamy w najbliższą niedzielę.
  11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Michał Migut i Aleksandra Koszela; Łukasz Stawicki i Patrycja Matyas; Dawid Gąsior i Lucyna Stec – zapowiedzi trzecie. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
  12. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za utrzymanie porządku w kościele w minionym tygodniu oraz za dar ołtarza ich dzieci. Jest to 6 stuł do konfesjonału. W najbliższym proszę, aby o prządek w kościele zadbali rodzice dzieci rocznicowych.

Dodaj komentarz