V Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019r.

V Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019r.

  1. Dziś uroczysta Pierwsza Komunii św. dzieci z klasy trzeciej. Przez cały tydzień dzieci te będą przeżywać tzw. „biały tydzień”.
  2. Jutro rocznica sakry biskupiej ks. bpa Ordynariusza Jana Wątroby.
  3. W środę wspomnienie św. Rity. Po mszy św. będzie nowenna, poświęcenie róż i ucałowanie relikwii. W piątek Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. W sobotę nowenna do Dzieciątka Jezus.
  4. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby inwestycyjne parafii. Przypominam i proszę o ofiary na służbę kościelną, jeżeli ktoś w tym roku jeszcze tego nie uczynił, bo brakuje i trzeba dobierać z tacy. Za tydzień po rannej mszy św. spotkanie Rady Parafialnej a po sumie spotkanie kandydatów do bierzmowania na przyszły rok czyli uczniów kl. VII. Proszę by na spotkaniu było również przynajmniej jedno z rodziców. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi Róża p. Heleny Szyszki. Na Rynku w Rzeszowie będzie, jak co roku, Kremówka Papieska.
  5. W miniony piątek wiele osób dopytywało się dlaczego co chwilę dzwonią dzwony. Pragnę poinformować parafian, że zamontowaliśmy automatykę do dzwonów wraz z wymianą zawieszenia i serc.
  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Przemysław Pasak z parafii Św. Jana Pawła II w Rzeszowie i Halina Małgorzata Zięba z parafii Rzeszów-Matysówka – zapowiedź pierwsza. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
  7. Serdecznie dziękuję za posprzątanie i przybranie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Dziękuję im również za zasponsorowanie renowacji czyli złocenia kielicha mszalnego. „Bóg zapłać”. Natomiast o podjęcie dyżuru utrzymania porządku w kościele w najbliższym tygodniu proszę osoby z numerów od 126 do 135 według starej numeracji.
  8. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m. in. po co Pan Bóg stworzył człowieka. Jest też nowy numer „Małego Gościa” dla dzieci ze SP.
  9. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

 

 

 

 

Dodaj komentarz