V Niedziela Wielkiego Postu – 03.04.2022r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 03.04.2022r.

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. O 1500 Gorzkie Żale. Dzisiaj gościmy wolontariuszy z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Wesprzyjmy ich działalność hojną ofiarą. Natomiast dzieci z naszej Szkoły sprzedają ręcznie robione palmy wielkanocne a także świeczniki.
  2. W pierwszą środę nowenna do św. Józefa po mszy wieczornej a w pierwszy czwartek godzina święta.
  3. W czwartek po mszy św. spotkanie ministrantów.
  4. W sobotę po dwóch latach przerwy będzie u nas spowiedź przedświąteczna. Rano od 900 do 1000 oraz wieczorem od 1600 do 1800. Postarajmy się skorzystać by nie stać w kolejkach przed samymi świętami. Ze względu na spowiedź msza św. w sobotę rano nie będzie o 715 lecz o 830. Tradycyjnie z racji spowiedzi będzie można złożyć dary rzeczowe na potrzebujących na święta. Będzie wystawiony kosz.
  5. W najbliższy piątek jeśli będzie pogoda to droga krzyżowa byłaby w plenerze odprawilibyśmy ją w drodze na cmentarz. Tak więc o 1800 byłaby wpierw msza św. a po niej droga krzyżowa. W przypadku niesprzyjającej aury droga krzyżowa będzie tradycyjnie w kościele. Można zabrać ze sobą wkłady do zniczy a później zostawić na grobach.
  6. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Na każdej mszy św. poświęcenie palm. W Niechobrzu o 1830 będzie wystawione Misterium Męki Pańskiej. Organizatorzy zapraszają.
  7. Przypominam aby pomyśleć o uporządkowaniu grobów na cmentarzu przed świętami.
  8. -Serdecznie dziękuję za zakupienie kwiatów do donic przed kościołem i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Wichrowej.

 

Dodaj komentarz