V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024r.

 1. Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Radnych proszę po mszy o podliczenie. O 1500 Gorzkie Żale a po nich msza św., na której kandydaci do bierzmowania otrzymają krzyże. Zapraszamy ich wraz z rodzicami. Dzisiaj dzieci z naszej Szkoły sprzedają palmy i stroiki wielkanocne.
 2. We wtorek uroczystość Św. Józefa – Oblubieńca NMP, patrona rodzin. Będziemy się modlić za rodziny, szczególnie te przeżywające kryzysy. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy. Po mszy św. zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów na spotkanie.
 3. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa a także rozpoczęta wczoraj nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i o poszanowanie ludzkiego życia. W środę dodatkowo nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek do św. Rity.
 4. W piątek będzie u nas spowiedź przedświąteczna. Rano od 830 do 1000 oraz popołudniu od 1500 do 1700 z półgodzinną przerwą o 1600. Postarajmy się skorzystać by nie stać w kolejkach przed samymi świętami. Tradycyjnie z racji spowiedzi będzie można złożyć dary rzeczowe na potrzebujących na święta. Kosz na dary będzie wystawiony już od jutra.
 5. Również w piątek jeśli będzie pogoda to droga krzyżowa byłaby w plenerze tzn. odprawilibyśmy ją w drodze na cmentarz. Tak więc o 1700 byłaby wpierw msza św. a po niej droga krzyżowa. W przypadku niesprzyjającej aury droga krzyżowa będzie tradycyjnie w kościele. Można zabrać ze sobą zapalone znicze a później zostawić je na grobach.
 6. W sobotę o 1400 w Białej odbędzie się próba przed bierzmowaniem. Proszę kandydatów by dotarli tam we własnym zakresie. Natomiast przez najbliższy tydzień zapraszam ich wraz z rodzicem na rozmowę egzaminacyjną.
 7. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Na każdej mszy św. poświęcenie palm.
 8. Odwiedziny chorych przed świętami z posługą sakramentalną będą w przyszły poniedziałek. Prosimy przez cały tydzień zgłaszać chorych. Odwiedzimy ich również w maju przy okazji renowacji misji świętych.
 9. Proszę pomyśleć o uporządkowaniu grobów na cmentarzu przed świętami.
 10. -Serdecznie dziękuję za zakupienie i posadzenie kwiatów w donicach przed kościołem panu Władysławowi Matwijowi, Teresie Klęsk, Zofii Tabisz, Krystynie i Stanisławowi Król. „Bóg zapłać”.
 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Antoni Sieńko i Bożena Krawczyk, zapowiedź druga.
 12. Dzisiaj od 1100 do 1700 na rzeszowskim rynku odbywa się wielkanocny jarmark. Jest wiele atrakcji i wystawców m.in. Koło Gospodyń Osiedla Matysówka, które na tę okoliczność przygotowało pyszne potrawy.
 13. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców ul. Wierchowej z numerów nieparzystych od 69 do 101.

Dodaj komentarz