V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021r.

 1. Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca na potrzeby inwestycyjne parafii. Radnych proszę po mszy św. o podliczenie. O 1500 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a po nich msza święta na której kandydaci do bierzmowania otrzymają krzyże.
 2. W czwartek wypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Od wielu lat jest to Dzień Świętości Życia. Na mszy świętej wieczornej będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.
 3. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: jutro do św. Rity a w czwartek do Dzieciątka Jezus.
 4. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o 1700 a po mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Dziękuję Wspólnocie dla Intronizacji NSPJ za poprowadzenie ostatniej drogi krzyżowej. „Bóg zapłać”.
 5. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Na każdej mszy św. poświęcenie palm. Pamiętajmy o zmianie czasu z zimowego na letni. Różaniec przed sumą poprowadzi Róża p. Heleny Szyszki.
 6. Zachęcamy, aby już w tym tygodniu przystępować do spowiedzi przedświątecznej, gdyż nie będzie specjalnej spowiedzi parafialnej, jak również spowiedzi pierwszopiątkowej bo wypada on w Wielki Piątek.
 7. Przez najbliższy tydzień do niedzieli będzie wystawiony kosz na dary świąteczne dla potrzebujących.
 8. Zachęcam do zrobienia porządków przed świętami na grobach najbliższych.
 9. Dzisiaj po mszach świętych dzieci z naszej Szkoły sprzedają własnoręcznie robione palmy i kartki świąteczne. Są też obrazki i medaliki św. Józefa – można sobie zabrać gratisowo.
 10. Jutro po mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów.
 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Anna Elżbieta Skórska z parafii Św. Michała Archanioła w Rzeszowie i Sebastian Tomasz Ciura z parafii Rzeszów-Matysówka – zapowiedź pierwsza. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
 12. Od 1 kwietnia rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Jest on obowiązkowy dla każdego obywatela. Należy spisać się samodzielnie internetowo na stronie spis.gov.pl. Osoby nie posiadające Internetu mogą to uczynić w punktach spisowych Urzędu Miasta. Od 16 kwietnia może nas odwiedzić lub skontaktować się telefonicznie rachmistrz.
 13. Serdecznie dziękujemy za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Wierchowej z numerów parzystych od 44 do końca czyli do numeru 66. Na tym kończymy kolejkę sprzątania według ulic. Zauważmy, że zeszło cały rok a więc rzadziej wypada sprzątanie niż według starej numeracji. Za tydzień o przygotowanie kościoła na święta poproszę mieszkańców ulicy Skalistej.

 

Dodaj komentarz