V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020r.

  1. W związku z trwającym stanem epidemii Biskup Rzeszowski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane od dnia dzisiejszego do odwołania. Warunkiem korzystania z dyspensy jest uczestnictwo w niej poprzez media. Jednocześnie zachęca się wiernych do wzmożonej modlitwy w domach o ustąpienie pandemii. Zachęca się również wiernych do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach transmitowanych przez nasze diecezjalne Katolickie Radio VIA. I tak: w dni powszednie o 1800 a w niedzielę o 900 jest Msza św., droga krzyżowa w piątki o 1730 a gorzkie żale w niedzielę o 1700. Natomiast dziś o 1200 oraz w poniedziałek, wtorek i środę o 1800 będzie transmitowana msza z naukami rekolekcyjnymi.
  2. Dziś o 1500 Gorzkie Żale a po nich trzecia msza święta. W piątek droga krzyżowa o 1800.
  3. Ze względu na przepis, że w trakcie sprawowania kultu może być obecnych tylko 5 osób nie licząc celebransów i posługujących, w tym tygodniu będą Msze Święte o 715 i 1800.
  4. Spowiedź święta będzie w tym tygodniu w czasie rannej mszy św. oraz od 1730 do 1900. Ze względu na zaistniałą sytuację nie będzie w tym roku masowej spowiedzi przedświątecznej. Jeżeli ktoś pragnie skorzystać z sakramentu może to uczynić w wyznaczonym czasie, ewentualnie umówić się telefonicznie na inną godzinę. Przypominamy, że okres Komunii św. wielkanocnej trwa do niedzieli Trójcy Świętej, która w tym roku wypadnie 7 czerwca. Jeżeli do tego czasu sytuacja się zmieni to wtedy zorganizujemy spowiedź parafialną.
  5. Za tydzień niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Nie będzie zmiany tajemnic różańcowych (można drugi miesiąc odmawiać tę samą tajemnicę lub wymienić między sobą). Zawieszamy też odmawianie różańca przed sumą ale prosimy róże różańcowe o wzmożenie modlitwy o oddalenie pandemii.
  6. Prosimy o zrobienie porządku przed świętami na grobach swoich bliskich.
  7. Informujemy, że ofiary na rzecz parafii można również bezpośrednio wpłacać lub przelewać na konto parafialne. Numer tego konta w banku PKO BP to: 08 1020 4391 0000 6402 0062 1771.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu o utrzymanie porządku w kościele prosimy osoby z numerów od 231 do końca starej numeracji oraz osoby spoza parafii, które chodzą do naszego kościoła.
  9. Apel służby zdrowia: Wszyscy, którzy zgłaszają się do szpitala lub korzystają z pomocy medycznej nie powinni zatajać swojego pobytu za granicą lub pobytu w kwarantannie. Zatajanie tych informacji stanowi wielkie zagrożenie dla funkcjonowania placówek medycznych, bo może wkrótce zabraknąć personelu zdolnego do niesienia pomocy, bo wszyscy znajdą się w przymusowej kwarantannie.

Dodaj komentarz