VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020r.

VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020r.

 1. Dziś trzecia niedziela miesiąca – taca na potrzeby inwestycyjne parafii.
 2. Tydzień temu na czas ograniczeń związanych z pandemią, by więcej wiernych mogło uczestniczyć we mszy św. zmieniony został porządek mszy św. niedzielnych. Są one o następujących godzinach: 730, 930, 1100 i 1500. Od dnia dzisiejszego powierzchnia naszego kościoła pozwala na uczestnictwo w nabożeństwie 30 osób. Jeżeli przyjdzie więcej, to można uczestniczyć również na zewnątrz.
 3. Jutro 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. W katedrze o godz. 1800 będzie msza św. dziękczynna za osobę Świętego połączona z dziękczynieniem za 20 lat sakry biskupiej Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby, 60-leciem kapłaństwa Biskupa Kazimierza Górnego i ks. Infułata Stanisława Maca.
 4. Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazuje gratisowo foldery z modlitwą do św. Jana Pawła II, które można sobie zabrać (są przy gazetach). Zachęcamy też do obejrzenia programów telewizyjnych na temat Św. Jana Pawła II a zwłaszcza dziś o 1900 w TVP Rzeszów.
 5. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają tzw. Dni Krzyżowe połączone z modlitwą o urodzaje i błogosławieństwo w pracy. W środę w ramach tego nabożeństwa będzie poświęcenie krzyżyków i modlitwy przy krzyżu misyjnym oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek wypada wspomnienie św. Rity– będzie poświęcenie róż i nowenna.
 7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 8. Majówki w dni powszednie są po mszy św. o godz. 1800 a w niedzielę o 1500.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Grzegorz Złamaniec z Rzeszowa-Matysówki i Klaudia Krawiec ze Straszęcina – zapowiedź druga oraz Bogusław Osyp z Rzeszowa-Matysówki i Magdalena Boniewska z Horodła – zapowiedź pierwsza. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
 10. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w tym tygodniu i zakup kwiatów. W najbliższym tygodniu proszę, aby dyżur ten podjęły numery nieparzyste z ulicy Matysowskiej od 215 do 223.
 11. Z prasy katolickiej jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli” poświęcone osobie św. Jana Pawła II, oraz „Mały Gość Niedzielny” z komiksem o Kardynale Prymasie Stefanie Wyszyńskim.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych, opieki Opatrzności a pozostałym parafianom miłego świętowania i błogosławieństwa Bożego przez cały tydzień.

Dodaj komentarz