VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019r.

VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019r.

 1. Dzisiejsza taca na potrzeby inwestycyjne parafii. Po rannej mszy św. spotkanie Rady Parafialnej, natomiast po sumie spotkanie kandydatów do bierzmowania na przyszły rok czyli uczniów kl. VII i ich rodziców.
 2. W tym tygodniu wspominamy: w środę Św. Urszulę Ledóchowską a w piątek Nawiedzenie NMP.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają dni krzyżowe – będziemy modlić się o urodzaje, a w środę przy krzyżu misyjnym będzie litania do Wszystkich Świętych i poświęcenie krzyży. Również w środę nowenna do bł. Bronisława Markiewicza z ucałowaniem relikwii.
 4. W piątek zakończenie nabożeństw majowych i rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.
 5. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające za profanację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Po każdej mszy św. będzie zbiórka do puszek dla poszkodowanych przez powódź. Po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec poprowadzi Róża p. Władysławy Wojciechowskiej.
 7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Przemysław Pasak z Rzeszowa i Halina Zięba z Matysówki – zapowiedź druga. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
 8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O podjęcie tego dyżuru w najbliższym tygodniu proszę osoby z numerów od 136 do 145 według starej numeracji. Pragnę również podziękować panu Marianowi Kunie za dar materialny dla kościoła. „Bóg zapłać”.
 9. Znaleziono podczas sprzątania w kościele złoty kolczyk. Jeśli ktoś zauważył brak to można go odebrać w zakrystii. /są również okulary, różańce/
 10. Jest nowy numer „Naszej Arki” o Sercu Pana Jezusa.
 11. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

 

Dodaj komentarz