VI Niedziela Zwykła – 13.02.2022r.

VI Niedziela Zwykła – 13.02.2022r.

  1. Jutro święto Cyryla i Metodego – patronów Europy. Równocześnie jest to wspomnienie św. Walentego – patrona zakochanych a więc okazja do modlitwy małżonków wzajemnie za siebie i młodych, zwłaszcza narzeczonych o dobre przygotowanie się do małżeństwa.
  2. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek do Miłosierdzia Bożego a w sobotę do bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  3. Serdecznie dziękuję za ofiary z zeszłej niedzieli na utrzymanie cmentarza.
  4. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła. Również w marcu przeznaczymy tę tacę inwestycyjną na ogrzewanie kościoła, gdyż zapewne domyślamy się, że po ostatnich podwyżkach przyszedł kosmiczny rachunek. W każdym gospodarstwie zapewne odczuwamy podwyżki ale przypomnę, że do tej pory kościół był traktowany jak firma i ma inną taryfę niż budynek zamieszkały. Stąd za gaz w kościele płaci się o wiele drożej niż w budynku zamieszkałym. Po ostatnich podwyżkach za gaz od 13 listopada do 20 stycznia przyszedł rachunek na 8725 zł. (jest wywieszona kopia w przedsionku kościoła). Rok temu za ten sam okres było 2,5 tys. a za cały rok 2021 za gaz w kościele zapłaciliśmy nieco ponad 6 tys. zł. (na ogrzewanie zebrano w zeszłym roku 3100 zł, resztę dołożono z pozostałych tac). Informuję o tym, aby parafianie mieli orientację na co idą składane przez was ofiary. Jednocześnie proszę w miarę możliwości o ofiarność w przyszłą niedzielę.
  5. Rzeszowski Dom Kultury filia Matysówka serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach w ramach Zimowej Akademii Smyka, na które obowiązują telefoniczne zapisy oraz w osiedlowych rozgrywkach tenisa stołowego. Szczegóły pod numerem telefonu filii, który znaleźć można na stronie internetowej RDK lub w gablocie informacyjnej filii. 
  6. Za tydzień w poniedziałek o 1630 w RDK odbędzie się spotkanie z panem prezydentem Rzeszowa Konradem Fijołkiem dotyczące budowy nowej szkoły. Zachęcamy do udziału wszystkich mieszkańców parafii i osiedla Matysówka.
  7. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego przypomina o obowiązku złożenia deklaracji o źródłach ogrzewania budynków. Deklarację muszą złożyć właściciele lub zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, w których znajduje się źródło ciepła. Jeżeli źródło ciepła zostało zainstalowane i uruchomione przed 1 lipca 2021 r. deklarację należy złożyć do 30 czerwca 2022 r. Jeżeli po 1 lipca 2021 r. to deklarację należy złożyć w terminie 14 dni od momentu uruchomienia źródła ciepła. Deklarację można złożyć na dwa sposoby – elektronicznie lub w formie papierowej w Urzędzie Miasta lub Gminy.
  8. W związku z rozpoczętym okresem rozliczeń podatkowych Caritas Diecezji Rzeszowskiej prosi o przekazanie 1% podatku. Dzięki temu wsparciu Caritas pomaga chorym i niepełnosprawnym oraz poszkodowanym w nieszczęśliwych zdarzeniach.
  9. Serdecznie dziękuję za zakupione kwiaty i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Nycza a za tydzień będzie dalszy ciąg ul. Wierchowej – numery nieparzyste.

Dodaj komentarz