VI Niedziela Zwykła – 14.02.2021r.

VI Niedziela Zwykła – 14.02.2021r.

  1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  2. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek do Miłosierdzia Bożego i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
  3. Przed nami Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post. Jest to dla chrześcijanina czas pokuty, refleksji i nawrócenia. Dlatego zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych takich jak droga krzyżowa i gorzkie żale. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły a więc ilościowy i jakościowy. Dotyczy to osób dorosłych czyli od 18 roku życia do 60. Zaś wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje zarówno w tym dniu jak i w każdy piątek roku wszystkich, którzy ukończyli 14 lat do końca życia. Poszcząc dobrze jest wzbudzić sobie jakąś intencję. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o 800 i 1800 /wyjątkowo o 1800 w tym dniu ze względu na kończących później pracę/. Od środy rozpoczną się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Przy gazetach na czas Wielkiego Postu będzie wystawiona Księga Trzeźwości.
  4. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej z modlitwą o trzeźwość w naszych rodzinach o godz. 1700 a po nim msza św. Po mszy krótkie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  5. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 1500 a po nich msza św. Przyszła niedziela to trzecia miesiąca. Taca zamiast na cele inwestycyjne będzie przeznaczona na ogrzewania kościoła. Dziękuję serdecznie za ofiary z zeszłej niedzieli na utrzymanie cmentarza. „Bóg zapłać”.
  6. Tradycją lat ubiegłych proszę róże o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Oczywiście nie jest to ani obowiązek ani przywilej tylko róż różańcowych dlatego każdy może złożyć taką ofiarę na tacę.
  7. W związku z rozpoczętym okresem rozliczeń podatkowych Caritas Diecezji Rzeszowskiej prosi o przekazanie 1% podatku. Dzięki temu wsparciu Caritas pomaga chorym i niepełnosprawnym oraz poszkodowanym w nieszczęśliwych zdarzeniach.
  8. Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy ponownie mieszkańców Wierchowej. Ze względu nieproporcjonalność w położeniu numerów parzystych i nieparzystych wpierw będą czytane numery nieparzyste. Proszę więc o podjęcie tego dyżuru mieszkańców numerów od 19 do 37.

Dodaj komentarz