VII Niedziela Zwykła – 19.02.2023r.

VII Niedziela Zwykła – 19.02.2023r.

 1. Dziś trzecia niedziela miesiąca Taca przeznaczona na cele inwestycyjne parafii. Radnych proszę po mszy świętej o podliczenie.
 2. Również dziś rozpoczynamy 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Przy gazetach jest wystawiona Księga Trzeźwości gdzie można wpisywać postanowienia trzeźwościowe z racji Wielkiego Postu. Osoby szukające pomocy dla siebie, swoich bliskich czy znajomych, mających problemy alkoholowe mogą nawiązać kontakt z działającymi w diecezji wspólnotami Anonimowych Alkoholików. Wszelkie informacje i kontakt do tych wspólnot znaleźć można na stronie internetowej http://aapodkarpacie.pl/ albo pod numerem telefonu: 506 907 988.
 3. W tym tygodniu będą nowenny: w środę do św. Rity a w sobotę do Dzieciątka Jezus.
 4. Przed nami Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post. Jest to dla chrześcijanina czas pokuty, refleksji i nawrócenia. W tym roku nie będzie u nas rekolekcji wielkopostnych gdyż od 3 do 7 maja będą misje parafialne. To bardzo ważne wydarzenie w życiu parafii przeżywane raz na 10 lat. Dlatego zachęcamy do modlitwy o dobre przeżycie misji i liczny udział parafian. Módlmy się zarówno indywidualnie ale zachęcamy również do udziału w nabożeństwach wielkopostnych takich jak droga krzyżowa i gorzkie żale. Niech te nabożeństwa pokutne będą takim wprowadzeniem w ducha misji świętych. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.
 5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły a więc ilościowy i jakościowy. Dotyczy to osób dorosłych czyli od 18 roku życia do 60. Zaś post od pokarmów mięsnych obowiązuje zarówno w tym dniu jak i w każdy piątek roku wszystkich, którzy ukończyli 14 lat do końca życia. Poszcząc dobrze jest wzbudzić sobie jakąś intencję. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o 730 i 1800 /wyjątkowo o 1800 w tym dniu ze względu na kończących później pracę/. Od środy rozpoczną się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 6. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej z modlitwą o trzeźwość w naszych rodzinach o godz. 1700 a po nim msza św. O godz. 1800 odbędzie się też droga krzyżowa ulicami Rzeszowa z Placu Śreniawitów do bazyliki OO. Bernardynów.
 7. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 1500 a po nich msza św.
 8. Jutro po mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 9. Przewodniczący KEP Abp Stanisław Gądecki zaapelował by w związku z rocznicą wybuchu wojny na Ukrainie 24 lutego podjąć modlitwę o pokój, zaś w najbliższą niedzielę zorganizować zbiórkę do puszek na rzecz pomocy poszkodowanym w tej wojnie.
 10. W zakrystii jest możliwość nabycia nowej pozycji książkowej o ks. Franciszku Rząsie.
 11. W związku z planami władz miasta Rzeszowa ingerowania we własność prywatną mieszkańców Osiedla Matysówka poprzez ustalenie planów zagospodarowania bez wcześniejszego poinformowania i jakiejkolwiek konsultacji, powstała inicjatywa mieszkańców, żeby zebrać podpisy pod uchwałą (potrzebne jest 300 podpisów), która regulowałaby te sprawy i zapewniała godziwe oraz sprawiedliwe zabezpieczenie interesów mieszkańców. Stąd prośba do wszystkich, którzy chcą aby Prezydent i Rada Miasta Rzeszowa traktowała sprawy dotyczące mieszkańców z poszanowaniem ich prawa własności, złożyli takowe podpisy w zakrystii – podpisy wraz z podaniem imienia, nazwiska i adresu mogą złożyć tylko pełnoletni mieszkańcy Rzeszowa, którzy mają prawa wyborcze.
 12. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy mieszkańców Wierchowej z numerów nieparzystych od 23 do 37.

Dodaj komentarz