VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020r.

VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020r.

 1. Dziś po rannej mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.
 2. We wtorek nowenna do Dzieciątka Jezus a w sobotę do bł. Bronisława Markiewicza z ucałowaniem relikwii.
 3. W tym tygodniu Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post. Jest to dla chrześcijanina czas pokuty, refleksji i nawrócenia. Dlatego zachęcamy przede wszystkim do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych takich jak droga krzyżowa i gorzkie żale. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły a więc ilościowy i jakościowy. Dotyczy to osób dorosłych czyli od 18 roku życia do 60. Zaś wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje zarówno w tym dniu jak i w każdy piątek roku wszystkich, którzy ukończyli 14 lat do końca życia. Poszcząc dobrze jest wzbudzić sobie intencję. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o 800 i 1800 /wyjątkowo o 1800 w tym dniu ze względu na kończących później pracę/. Od środy rozpoczną się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Przy gazetach na czas Wielkiego Postu będzie wystawiona Księga Trzeźwości.
 4. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 1700 a po nim msza św., na której kandydaci do bierzmowania otrzymają krzyże. Zapraszam na tę uroczystość również rodziców. Natomiast po mszy św. będzie krótkie spotkanie ze świeckim ewangelizatorem Grzegorzem Miecznikowskim. Na to spotkanie zapraszam młodzież z całej parafii /począwszy od kl. VII/ a zwłaszcza mających problem z wiarą. W najbliższy piątek odbędzie również nabożeństwo drogi krzyżowej ulicami Rzeszowa.
 5. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 1500 a po nich trzecia msza św. W przyszłą niedzielę po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych a różaniec poprowadzi Róża p. Moniki Tomkowicz. Tradycją lat ubiegłych proszę róże o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Oczywiście nie jest to ani obowiązek ani przywilej tylko róż różańcowych dlatego każdy może złożyć taką ofiarę na tacę.
 6. Przypominam o konieczności zgłoszenia, gdyby się ktoś wybierał na beatyfikację ks. prymasa Stefana Wyszyńskiego, gdyż trzeba zamówić odpowiednią ilość kart wstępu.
 7. Biuro „Pielgrzym” działające przy katedrze organizuje pielgrzymkę do Rzymu na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Również to biuro organizuje w dniach od 25 kwietnia do 2 maja pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Opiekę duchową będzie sprawował nasz ks. Jan. Szczegóły znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła i przy gazetach.
 8. Potrzebujemy chętnych osób do zaangażowania się w pracę Grupy Charytatywnej. Bliższe informacje można uzyskać w zakrystii.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Krystian Krajewski z Bieździedzy i Izabela Dąbrowska z Rzeszowa-Matysówki zapowiedź druga, oraz Hubert Sylwester Orlof z Kopytowej i Gabriela Katarzyna Szczepanik z Rzeszowa-Matysówki, zapowiedź pierwsza. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami, ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
 10. Pragnę serdecznie podziękować za hojną ofiarę z zeszłej niedzieli na ogrzewanie kościoła. „Bóg zapłać”.
 11. Dziękuję również za zakup kwiatów i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy osoby z numerów od 177 do 180 /wg starej numeracji/.

 

Dodaj komentarz