VIII Niedziela Zwykła – 03.03.2019r

VIII Niedziela Zwykła – 03.03.2019r

  1. Dziś po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Przy okazji mam prośbę. Ponieważ jedna z róż męskich się wykruszyła i pozostało tylko czterech panów, może znaleźli by się mężczyźni, którzy chcieliby codziennie odmawiać dziesiątek różańca. Gdyby byli chętni to proszę o pozostanie po mszy św. lub zgłoszenie się, w któryś dzień w zakrystii lub kancelarii. Natomiast panów z róży p. Wojciecha Mazura proszę o pozostanie na chwilę po zmianie. Tradycją lat ubiegłych proszę róże o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Oczywiście nie jest to ani obowiązek ani przywilej tylko róż różańcowych dlatego każdy może złożyć taką ofiarę na tacę.
  2. Jutro święto Św. Kazimierza Królewicza – imieniny pierwszego biskupa rzeszowskiego Kazimierza Górnego. Polecajmy go w naszych modlitwach.
  3. W tym tygodniu Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post. Jest to dla chrześcijanina czas pokuty, refleksji i nawrócenia. Dlatego zachęcamy przede wszystkim do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych takich jak droga krzyżowa i gorzkie żale. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły a więc ilościowy i jakościowy. Dotyczy to osób dorosłych czyli od 18 roku życia do 60. Zaś wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje zarówno w tym dniu jak i w każdy piątek roku wszystkich, którzy ukończyli 14 lat do końca życia. Poszcząc dobrze jest wzbudzić sobie intencję. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą w o 730 i 1800 /wyjątkowo o 1800 w tym dniu ze względu na kończących później pracę/. Jest to pierwsza środa miesiąca – po mszy wieczornej nowenna do św. Józefa. Od środy rozpoczną się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  4. W pierwszy czwartek po mszy św. godzina święta.
  5. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 1700 a po nim msza św. W tym dniu wypada święto kobiet. Będziemy się modlić w ich intencji.
  6. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 1500 a po nich trzecia msza św. Na tej mszy św. kandydaci do bierzmowania z kl. ósmej i trzeciej gimnazjum otrzymają krzyże. Zapraszam więc nie tylko kandydatów ale również ich rodziców. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi Róża p. Zofii Szyszki.
  7. Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o utrzymanie porządku w kościele prosimy osoby z numerów od 66 do 70 /wg starej numeracji/. „Bóg zapłać” również panu Władysławowi Matwijowi za doprowadzenie prądu do kaplicy cmentarnej.
  8. Dzięki inicjatywie ks. Jana nasza parafia otrzyma relikwie św. S. Faustyny. Przekazanie tych relikwii nastąpi w sobotę 6 kwietnia w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach na specjalnej mszy św. dla naszej parafii. Dlatego też organizujemy wyjazd na tę uroczystość. Koszt ok. 40 zł. Wprawdzie zostały jeszcze tylko trzy miejsca ale nie kończymy zapisów bo liczymy na liczny udział parafian w tym wydarzeniu i jeżeli będą chętni to pojedziemy na dwa autokary. W zakrystii można się więc dalej zapisywać.
  9. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

Dodaj komentarz