Wniebowstąpienie Pańskie – 02.06.2019r.

Wniebowstąpienie Pańskie – 02.06.2019r.

 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Natomiast po wszystkich mszach św. zbiórka do puszek na poszkodowanych powodzią.
 2. Przeżywamy miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie po mszy św. Litania do Serca Jezusowego a w niedzielę o 1500.
 3. W tygodniu wypada pierwsza środa miesiąca – nowenna do św. Józefa, w pierwszy czwartek – godzina święta, w pierwszy piątek – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Spowiedź od 1700. Zapraszam kandydatów do bierzmowania z kl. VII – otrzymają w tym dniu Modlitewniki Dojrzałego Chrześcijanina.
 4. Przyszła niedziela to Zielone Świątki czyli uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się okres wielkanocny, chociaż komunię św. wielkanocną można jeszcze przyjmować do następnej niedzieli, czyli uroczystości Trójcy Świętej. Różaniec poprowadzi Róża p. Ludwiki Wojtowicz.
 5. W tym roku już po raz 42 wyruszy w sierpniu Rzeszowska Piesza Pielgrzymka. Zainteresowani więcej informacji znajdą na plakacie w przedsionku kościoła.
 6. Rzeszowski Dom Kultury filia Matysówka serdecznie zaprasza dzieci do uczestnictwa w letnim wypoczynku. Wakacyjne półkolonie zostaną odbędą się od 1 VII do 2 VIII od 800 do 1400, dla dzieci od 7 – 12. Zapisy w Domu Kultury od poniedziałku do piątku od 1230 do 1800. Szczegóły na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.
 7. 4 i 5 czerwca w godz. 1800 do 2200 na Bulwarach będzie "Strefa Mocy" czyli spotkania ewangelizacyjne prowadzane przez Witka Wilka – świeckiego ewangelizatora. Szczegóły na plakacie.
 8. W przyszłą niedzielę przy naszej szkole od godz. 1400 odbędzie się Piknik Rodzinny z wieloma atrakcjami. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Przemysław Pasak z Rzeszowa i Halina Zięba z Matysówki – zapowiedź trzecia. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
 10. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O podjęcie tego dyżuru w najbliższym tygodniu proszę osoby z numerów od 146 do 156 według starej numeracji.
 11. Pragnę poinformować parafian, że z dniem 31 maja br. pan Stefan Płonka zrezygnował z posługi grabarza w naszej parafii. Za 15-letnią pracę i opiekę nad cmentarzem składam mu serdeczne podziękowanie. „Bóg zapłać”. W porozumieniu z Radą Parafialną posługa grabarza, na razie na rok, została zlecona Zakładowi Pogrzebowemu „Alfa” z Błędowej Tyczyńskiej. Za usługę wykopania grobu ustalono opłatę w wysokości 700 zł. W przypadku otwarcia tzw. „piwniczki” czyli bez kopania w ziemi jest 50% tej sumy. W tej opłacie zawarte jest również, jak to było do tej pory, wynagrodzenie za utrzymanie porządku na cmentarzu, a więc koszenie trawy i odśnieżanie alejki. Oczywiście do obsługi pogrzebu bez grzebania można wybrać sobie dowolny zakład pogrzebowy. Gdyby jednak ktoś do obsługi pogrzebu wybrał ten zakład „Alfa” może liczyć na rabat 100 zł za wykopanie grobu. Przy okazji obsługa pogrzebu w tym zakładzie zamyka się w kwocie 2100-2600 zł. W tym jest trumna, ubieranie, przewóz i ewentualnie chłodnia. Za każdą usługę, w tym za kopanie grobu, zakład wystawia rachunek. Przy gazetach jest kilkadziesiąt wizytówek tego zakładu więc można sobie zabrać. Przy okazji proszę, aby nie uprawiać samowolki na cmentarzu. Każdą pracę jak np. wykonanie nagrobka należy zgłosić w kancelarii parafialnej, podając wykonawcę, by w razie jakiś uszkodzeń lub pozostawienia nieporządku było wiadome kogo pociągnąć do odpowiedzialności. Widzimy też, że szybko ubywa miejsca na cmentarzu, dlatego nie robimy podwójnych grobów ale grzebiemy jedno na drugim i oczywiście za porządkiem.
 12. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

Dodaj komentarz