Wniebowstąpienie Pańskie – 16.05.2021r.

Wniebowstąpienie Pańskie – 16.05.2021r.

 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszym kościele na sumie I Komunia święta.
 2. W sobotę 22 maja wspomnienie św. Rity – będzie poświęcenie róż i nowenna.
 3. Przez cały tydzień nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. Natomiast w środę będą dodatkowo nowenny do bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś w piątek do Miłosierdzia Bożego.
 5. W sobotę w katedrze rzeszowskiej sześciu diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Polecajmy ich w modlitwach i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, także z naszej parafii.
 6. W przyszłą niedzielę wypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego (Zielone Świątki). W tym dniu kończy się okres wielkanocny chociaż komunię świętą wielkanocną można przyjmować jeszcze tydzień dłużej.
 7. Taca na cele inwestycyjne parafii z III niedzieli miesiąca przeniesiona na następną niedzielę czyli 23 maja.
 8. Zostało jeszcze kilka modlitewników do św. Józefa, które można sobie wziąć gratis.
 9. W czwartek wypada 21 rocznica sakry biskupiej naszego Ordynariusza ks. biskupa Jana Wątroby. Polecajmy go w naszych modlitwach.
 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Piotr Kulasa zamieszkały w parafii Rzeszów-Matysówka i Barbara Dziepak zamieszkała w Futomie – zapowiedź druga. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
 11. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ufundowanie jako daru ołtarza dwóch welonów eucharystycznych, za przystrojenie i porządne posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o podjęcie tego dyżuru proszę mieszkańców Matysowskiej z numerów nieparzystych od 95 do 109.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz