Wniebowstąpienie Pańskie – 21.05.2023r.

Wniebowstąpienie Pańskie – 21.05.2023r.

 

  1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na sumie I Komunia święta.
  2. Przeżywamy miesiąc maj w naszej tradycji narodowej poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy więc na nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy o 1800 a w niedzielę o 1500. Zachęcamy też do śpiewu litanii przy kapliczkach.
  3. Jutro wspomnienie św. Rity – po mszy św. poświęcenie róż. W środę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, w piątek św. Filipa Nereusza.
  4. Przez cały tydzień nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Ponadto jutro nowenna do św. Rity a w czwartek do Dzieciątka Jezus.
  5. We wtorek wypada dla naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu. Przez cały rok, każdego dnia odbywa się w jednej parafii naszej diecezji. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Następnie w ciszy będzie można trwać przed Jezusem obecnym w Hostii aż do mszy św. o 1800. Zapraszam wszystkich a zwłaszcza przedstawicieli Róż różańcowych, choćby na chwilę osobistej modlitwy, by Jezusowi powiedzieć o swoim, nieraz bardzo trudnym życiu i zaczerpnąć sił do kroczenia z Nim przez to życie.
  6. W piątek Dzień Matki – pamiętajmy o naszych mamach, zwłaszcza w modlitwie.
  7. W sobotę w katedrze święcenia kapłańskie. Polecajmy neoprezbiterów i prośmy o nowe powołania kapłańskie.
  8. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego – tzw. Zielone Świątki – zakończenie okresu wielkanocnego, chociaż komunię wielkanocną można jeszcze przyjmować tydzień dłużej. Na mszę o godz. 930 zapraszamy bierzmowanych w tym roku. Po mszy otrzymają uzupełnione indeksy. O 1100 Rocznica I Komunii świętej. Próba będzie w piątek po nabożeństwie. W przyszłą niedzielę ostatnia msza święta popołudniowa. Wrócimy do nich w październiku.
  9. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za generalne posprzątanie kościoła. W najbliższym prosimy, aby dyżur ten podjęli rodzice dzieci rocznicowych. Dziękuję za dar ołtarza dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Jest nim nowa kapa do odprawiania nabożeństw. „Bóg zapłać”.

Dodaj komentarz