Wniebowstąpienie Pańskie – 24.05.2020r.

Wniebowstąpienie Pańskie – 24.05.2020r.

  1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego rozpoczynająca ostatni tydzień okresu wielkanocnego, który zakończy niedziela Zesłania Ducha Świętego (tzw. Zielone Świątki). Czas komunii św. wielkanocnej trwa jednak do niedzieli Trójcy Świętej czyli jeszcze dwa tygodnie, dlatego zachęcamy, aby ci którzy nie dopełnili tego obowiązku pomyśleli o przystąpieniu do sakramentu pokuty w najbliższym czasie.
  2. Dziś dzień modlitw za Kościół w Chinach, który znajduje się w trudnej sytuacji ze względu na prześladowania.
  3. Jutro nowenna do Dzieciątka Jezus, w piątek do bł. Bronisława Markiewicza. W piątek wspominamy w liturgii św. Urszulę Ledóchowską.
  4. We wtorek Dzień Matki – pamiętajmy o życzeniach i modlitwie.
  5. W przyszłą niedzielę zakończenie nabożeństw majowych.
  6. W piątek (29 V) wypada dla naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu. Przez cały rok, każdego dnia odbywa się w jednej parafii naszej diecezji. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Następnie w ciszy będzie można trwać przed Jezusem obecnym w Hostii aż do mszy św. o 1800. Zapraszam wszystkich a zwłaszcza przedstawicieli Róż różańcowych, choćby na chwilę osobistej modlitwy, by Jezusowi powiedzieć o swoim, nieraz bardzo trudnym życiu i zaczerpnąć sił do kroczenia z Nim przez to życie.
  7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Grzegorz Złamaniec z Rzeszowa-Matysówki i Klaudia Krawiec ze Straszęcina – zapowiedź trzecia oraz Bogusław Osyp z Rzeszowa-Matysówki i Magdalena Boniewska z Horodła – zapowiedź druga. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
  8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w tym tygodniu i zakup kwiatów. W najbliższym tygodniu proszę, aby dyżur ten podjęły numery nieparzyste z ulicy Matysowskiej od 233 do 267. „Bóg zapłać” również za ofiary na tacę z ubiegłej niedzieli
  9. Z prasy katolickiej jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli” a także „Rycerza Niepokalanej”.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych, opieki Opatrzności a pozostałym parafianom miłego świętowania i błogosławieństwa Bożego przez cały tydzień.

Dodaj komentarz