Wniebowstąpienie Pańskie – 29.05.2022r.

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dziś też ostatnia niedzielna msza popołudniowa. Wrócimy do mszy popołudniowych w niedzielę dopiero w październiku.
  2. We wtorek święto Nawiedzenia NMP, w środę św. Justyna a w czwartek w naszej diecezji święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Rzeszowie.
  3. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca wraz ze swoimi nabożeństwami.
  4. We wtorek zakończenie nabożeństw majowych a w środę rozpoczęcie nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie litania będzie po mszy wieczornej a w niedzielę po sumie.
  5. Przyszła niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego Zielone Świątki – zakończenie okresu wielkanocnego, chociaż komunię wielkanocną można jeszcze przyjmować tydzień dłużej.
  6. Serdecznie dziękuję za liczny udział w modlitwie adoracyjnej podczas peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Naszym strażakom zaś dziękuję za przywiezienie tej figury do naszej parafii. Panu Zenonowi Stawickiemu dziękuję za wykoszenie trawy na Skotniku. Dziękuję również za ofiary na tacę z zeszłej niedzieli. „Bóg zapłać”.
  7. W najbliższą sobotę w katedrze 11 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Polecajmy ich w naszych modlitwach, jak również módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kamil Świeca i Gabriela Nizioł oraz Daniel Płonka i Gabriela Ślońska – zapowiedzi drugie. Mateusz Płodzień z Matysówki i Karolina Magdalena Zalot z Leżajska – zapowiedź pierwsza. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
  9. Serdecznie za utrzymanie porządku w kościele w minionym tygodniu. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęli mieszkańcy ulicy Matysowskiej z numerów nieparzystych od 157 do 165.