Wniebowzięcie NMP – 15.08.2021 r.

Wniebowzięcie NMP – 15.08.2021 r.

  1. Dziś uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Po każdej mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów a na sumie dożynki. Taca na potrzeby inwestycyjne parafii. Natomiast przed kościołem wolontariusze zbierają ofiary na leczenie zagraniczne chorej dziewczynki z Zaporoża na Ukrainie.
  2. W tym tygodniu wspominamy: jutro św. Stefana Węgierskiego, we wtorek św. Jacka, w piątek św. Bernarda.
  3. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek do bł. Jerzego Popiełuszki, w piątek do Miłosierdzia Bożego a w niedzielę do św. Rity.
  4. Z soboty na niedzielę będzie w naszym kościele całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu organizowana przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ. Rozpocznie się mszą o 1800 a zakończy przed drugą mszą niedzielną czyli o 930. Międzyczasie w sobotę o 2100 będzie Apel Jasnogórski a o 2400 msza św. – pasterka (udział w tej mszy czyni zadość obowiązkowi niedzielnemu). Aby jednak Pan Jezus nie pozostawał sam w kościele do Jego adoracji są proszone Róże różańcowe według porządku, który wywieszony jest w przedsionku kościoła. Oczywiście nie tylko osoby czy grupy wyznaczone ale każdy niech postara się znaleźć chwile dla siebie i Jezusa. Zagonieni w życiu postarajmy się pobyć tak sam na sam z Jezusem i porozmawiać o swoim życiu, o swoich problemach i troskach.
  5. Jeszcze jutro i we wtorek na parkingu przy Domu Kultury będzie podstawiony mobilny punkt spisowy Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, w którym od 900 do 1200 mieszkańcy Matysówki, którzy jeszcze tego nie uczynili będą mogli się spisać przy pomocy rachmistrzów. Przypominamy, że udział w spisie jest obowiązkowy.
  6. Serdecznie dziękuję parafianom za udział i zaangażowanie w nabożeństwo fatimskie w katedrze. Wyrazy wdzięczności kieruję do pana Tadeusza Kucaba za wyczyszczenie kostki brukowej wokół kościoła oraz do pana kościelnego za przycięcie żywopłotu i pomoc przy czyszczeniu kostki.
  7. Przedszkole Świętej Rodziny z Nazaretu, które powstało obok kościoła na Zalesiu zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym tj. od 2,5 do 6 lat na zajęcia, które odbywają się przez cały sierpień. Trwają też zapisy do tego przedszkola na nowy rok szkolny, ale dziecko może zacząć uczęszczać do przedszkola wcześniej. Prowadzona jest obecnie też półkolonia dla dzieci szkolnych. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej przedszkolenazaret.edu.pl, jak i na parafialnej stronie i parafialnym facebooku Zaleskiego Sanktuarium.
  8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła, zakup kwiatów i zrobienie ziela do poświęcenia. W najbliższym tygodniu proszę aby o porządek w kościele zadbała końcówka ulicy Kukuczki czyli od numeru 118 do 134. Za tydzień dyżur ten przejmą mieszkańcy ul. Św. Rity i Św. Walentego.

Dodaj komentarz