XI Niedziela Zwykła – 14.06.2020r.

XI Niedziela Zwykła – 14.06.2020r.

 1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Dziś po sumie procesja wokół kościoła a w dni powszednie po mszy św. wieczorowej.
 2. W środę wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem dzieci oraz kwiatów i ziół.
 4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu post. W katedrze odpust. U nas nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii na mszy św. o godz. 1100 odbędzie się I Komunia święta. W związku z tym proszę by na tę mszę św. przyszły tylko osoby związane z tym wydarzeniem. Pozostałe, proszę by przyjść na 730, 930 lub 1500. Spowiedź przed I Komunią będzie w sobotę o 900.
 7. Przyszła niedziela to trzecia miesiąca – taca na potrzeby inwestycyjne parafii.
 8. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pobożnego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję osobom, które przygotowały ołtarze, dziękuję druhom i druhnom strażakom, osobom w strojach ludowych, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty, osobom, które przygotowały liturgię i wszystkim za pobożny udział w procesji. „Bóg zapłać”.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Łukasz Cieśla z parafii Św. Rodziny w Rzeszowie i Sylwia Szyszka z parafii Rzeszów-Matysówka zapowiedź pierwsza. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
 10. Mimo, że czasem jest duszno ale przypominam o zasłanianiu ust i nosa w kościele ze względów bezpieczeństwa, mając na uwadze swoje i bliźniego zdrowie. Bo jak widzimy poluzowanie w tej sprawie skutkuje rozwijaniem się epidemii.
 11. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w tym tygodniu i zakup kwiatów. W najbliższym tygodniu proszę, aby dyżur ten podjęli rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

 

Dodaj komentarz