XII Niedziela Zwykła – 21.06.2020r.

XII Niedziela Zwykła – 21.06.2020r.

  1. Dzisiaj na sumie uroczysta I Komunia św. dzieci. Osoby nie związane z tą uroczystością proszę, aby przyszły na inne msze św. Do soboty włącznie dzieci pierwszokomunijne będą przeżywały tzw. „Biały Tydzień”. Dziś też trzecia niedziela miesiąca – taca na potrzeby inwestycyjne parafii. Radnych proszę po mszy o podliczenie.
  2. W środę uroczystość Narodzin Św. Jana Chrzciciela a w sobotę wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. Jutro nowenna do św. Rity a w czwartek do Dzieciątka Jezus.
  4. W piątek zakończenie roku szkolnego. Ze względu na stan epidemii nie będzie specjalnej mszy św. w tym dniu ale dzieci tylko odbiorą świadectwa w szkole. Dlatego dzieci i młodzież, którzy chcą i uważają, że trzeba podziękować Panu Bogu za kończący się rok szkolny zapraszam na mszę św. w czwartek o 1800. Od 1700 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, by z czystym sercem złożyć Bogu wdzięczność. Proszę też, aby dzieci oddały katechizmy w najbliższym czasie. Proszę nie oddawać w szkole ale przynieść do kościoła lub na plebanię.
  5. W czwartek zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała. Pragnę więc serdecznie podziękować za pobożny udział w procesjach. Dzieciom za sypanie kwiatów i dzwonienie, noszącym baldachim i obrazy. I oczywiście panu kościelnemu bo codziennie musiał zamiatać wokół kościoła.
  6. Dziś o 2000 odbędzie się koncert z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. Wystąpią artyści z 40 krajów świata. Pierwotnie, koncert miał odbyć się w prestiżowym Lincoln Center w Nowym Jorku, jednak ze względu na epidemię został zrealizowany w wersji on-line i będzie go można obejrzeć na stronie jp2concert.com.
  7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Łukasz Cieśla z parafii Św. Rodziny w Rzeszowie i Sylwia Szyszka z parafii Rzeszów-Matysówka zapowiedź druga. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
  8. Serdecznie dziękuję za gruntowne posprzątanie kościoła oraz zakup i posadzenie kwiatów rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. W najbliższym tygodniu proszę, aby dyżur ten podjęły osoby z ulicy Matysowskiej, z numerów nieparzystych od 315 do końca czyli do numeru 341. Dziękuję również rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza, którym są dwa ornaty. „Bóg zapłać!”.

 

Dodaj komentarz