XII Niedziela Zwykła – 23.06.2019r.

XII Niedziela Zwykła – 23.06.2019r.

  1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Dziś po sumie procesja wokół kościoła a w dni powszednie po mszy św. wieczorowej. Dziś Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin wraz z Marszem dla Życia i Rodziny – msza w kościele uniwersyteckim a piknik w Parku Papieskim z licznymi atrakcjami dla rodzin i dzieci. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
  2. Jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. We wtorek nowenna do Dzieciątka Jezus.
  3. W czwartek Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem dzieci oraz kwiatów i ziół.
  4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu post. W katedrze odpust.
  5. W sobotę uroczystość Apostołów ŚŚ. Piotra i Pawła. Msze św. będą o 730 i 1800. W miarę możliwości zachowajmy świąteczny charakter tego dnia. Składka w tym dniu na tzw. świętopietrze czyli na Stolicę Apostolską w Rzymie.
  6. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pobożnego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję osobom, które przygotowały ołtarze, dziękuję druhom i druhnom strażakom, osobom w strojach ludowych i wszystkim za pobożny udział w procesji. „Bóg zapłać”. Dziękuję również za ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii złożone w zeszłą niedzielę.
  7. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi Róża p. Julii Kucab.
  8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Arkadiusz Szczepański z parafii Rzeszów-Matysówka oraz Sylwia Paluch z parafii Tyczyn, zapowiedź trzecia, oraz Daniel Bojda i Zuzanna Jędrzejczyk zamieszkali w naszej parafii – zapowiedź druga. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
  9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O podjęcie tego dyżuru w najbliższym proszę osoby z numerów od 173 do 177 według starej numeracji.
  10. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

 

 

 

Dodaj komentarz