XIII Niedziela Zwykła – 28.06.2020r

XIII Niedziela Zwykła – 28.06.2020r

 

  1. Jutro uroczystość ŚŚ. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 800 i 1800. Taca z dnia jutrzejszego na całym świecie jest przeznaczona na tzw. świętopietrze czyli na Stolicę Apostolską w Rzymie. Jutro też nowenna do bł. Bronisława Markiewicza.
  2. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota ze swoimi nabożeństwami. W piątek możliwość spowiedzi od 1700. W tym dniu wypada też święto św. Tomasza Apostoła.
  3. We wtorek będzie dodatkowa msza św. o 715.
  4. W przyszłą niedzielę po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Dziś też ostatni raz msza św. o 1500. Od przyszłej niedzieli aż do października nie będzie w niedzielę mszy św. popołudniu. Natomiast na razie w niedzielę przed południem pozostaje nowy porządek mszy św. czyli będą one o 730, 930 i 1100. Adoracja prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ pozostaje pomiędzy rannymi mszami czyli od 830. W związku z niedzielnymi mszami św. przypominamy zarówno dzieciom jak i dorosłym o obowiązku uczestniczenia. Prosimy, aby nie robić sobie wakacji od Pana Boga i niedzielnej mszy św.
  5. Praktycznie z każdej klasy pozostało kilku uczniów, którzy nie zwrócili katechizmów. Proszę, aby je oddać w najbliższym czasie na plebanię lub w kościele.
  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Łukasz Cieśla z parafii Św. Rodziny w Rzeszowie i Sylwia Szyszka z parafii Rzeszów-Matysówka zapowiedź trzecia. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
  7. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła oraz zakup kwiatów. Zakończyły sprzątanie numery nieparzyste z ul. Matysowskiej. W najbliższym czasie dyżur ten będą podejmować ulice przyległe do ul. Matysowskiej od strony północnej. Dlatego w najbliższym tygodniu proszę, aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy ul. Wichrowej /w całości/.
  8. Pod koniec lutego odbyło się spotkanie Rady Parafialnej dotyczące kwestii utrzymania cmentarza parafialnego. Zrezygnowaliśmy na razie z indywidualnych opłat za miejsce lub od rodziny. Zostało natomiast ustalone, że na ten cel przeznaczalibyśmy tacę z pierwszej niedzieli kwartału czyli 4 składki w ciągu roku. Comiesięcznie wywóz odpadów z cmentarza i kościoła kosztuje parafię 910 zł czyli praktycznie jedną niedzielną tacę Dwa kwartały już za nami więc pozostałyby jeszcze składki z lipca i października. Dlatego dla kogo ważne jest by nie oddawać cmentarza na komunalny proszę w przyszłą niedzielę o większą hojność na tacę. Za tydzień zbiórka do puszek na poszkodowanych w powodziach i podtopieniach.

Dodaj komentarz