XIX Niedziela Zwykła – 07.08.2022r.

XIX Niedziela Zwykła – 07.08.2022r.

  1. Dziś po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W tym tygodniu wspominamy: jutro św. Dominika, we wtorek św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein), w środę św. Wawrzyńca a w czwartek św. Klarę.
  3. W sobotę o 1900 w katedrze nabożeństwo fatimskie. W tym miesiącu nasza parafia wraz z Zalesiem jest odpowiedzialna za przygotowanie tego nabożeństwa, dlatego zapraszam do liczniejszego udziału niż zwykle. Proszę też by mężczyźni w czasie nabożeństwa podjęli figurę Matki Bożej a dzieci relikwie ŚŚ. Hiacynty i Franciszka. W tym dniu ze względu na to nabożeństwo w naszym kościele nie będzie mszy św. wieczornej o 1800.
  4. W przyszłą niedzielę odpust w Borku Starym.
  5. W następny poniedziałek Matki Bożej Zielnej. U nas dożynki na sumie o 1100.
  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Piotr Inglot z Rzeszowa i Paulina Filip z Rzeszowa-Matysówki – zapowiedź pierwsza. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
  7. Przypominamy, że Przedszkole przy kościele na Zalesiu deklaruje pomoc w miesiącu sierpniu w opiece nad dziećmi przedszkolnymi i wczesnoszkolnymi. Szczegóły na stronie przedszkola.
  8. Serdecznie dziękuję panu kościelnemu i p. Bogusławie Pomianek za zakupienie kwiatów i posprzątanie kościoła gdyż z wyczytanych numerów nikt się nie zgłosił. W najbliższym tygodniu proszę, aby dyżur ten podjęli mieszkańcy ulicy Św. Rity oraz Św. Walentego od numeru 28 do 50.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz