XIX Niedziela zwykła – 08.08.2021 r.

XIX Niedziela zwykła – 08.08.2021 r.

  1. W tym tygodniu wspominamy: jutro św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein), we wtorek św. Wawrzyńca, w środę św. Klarę, w sobotę św. Maksymiliana Kolbego.
  2. W piątek o 1900 w katedrze nabożeństwo fatimskie. W tym miesiącu nasza parafia wraz z Zalesiem jest odpowiedzialna za przygotowanie tego nabożeństwa, dlatego zapraszam do liczniejszego udziału niż zwykle. Proszę też by mężczyźni w czasie nabożeństwa podjęli figurę Matki Bożej. W tym dniu w naszym kościele msza św. wieczorna będzie wyjątkowo o 1730.
  3. W przyszłą niedzielę wypada uroczystość Wniebowzięcia NMP czyli Matki Bożej Zielnej. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej mszy św. Dożynki i poświęcenie wieńców dożynkowych na sumie o 1100. Uroczystość Wniebowzięcia Maryi to dzień odpustu w Zalesiu i Borku Starym. Duszpasterze serdecznie zapraszają. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii.
  4. W przyszłą niedzielę wolontariusze z Ukrainy przy naszym kościele przeprowadzą zbiórkę do puszek na leczenie zagraniczne chorej dziewczynki pochodzącej z Zaporoża na Ukrainie.
  5. Od środy przez tydzień oprócz soboty i niedzieli czyli 11, 12, 13 oraz 16 i 17 sierpnia na parkingu przy Domu Kultury będzie podstawiony mobilny punkt spisowy Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, w którym od 900 do 1200 mieszkańcy Matysówki, którzy jeszcze tego nie uczynili będą mogli się spisać przy pomocy rachmistrzów. Przypominamy, że udział w spisie jest obowiązkowy.
  6. Szpital „Pro-Familia” zaprasza na bezpłatne badanie mammograficzne kobiety pomiędzy 50 a 69 rokiem życia, które nie miały wykonywanej mammografii w ostatnich 2 latach. Szczegółowe informacji można uzyskać pod numerem tel. 17 773 57 00.
  7. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakup kwiatów w minionym tygodniu. W najbliższym proszę aby dyżur ten podjęli mieszkańcy ulicy Kukuczki od numeru 32 do 105.

 

Dodaj komentarz