XIX Niedziela zwykła – 09.08.2020 r.

XIX Niedziela zwykła – 09.08.2020 r.

  1. W najbliższym tygodniu wspominamy: jutro św. Wawrzyńca, we wtorek św. Klarę, w piątek św. Maksymiliana.
  2. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP czyli Matki Bożej Zielnej. Msze św. z poświęceniem ziół i kwiatów jak w każdą niedzielę czyli o 730, 930 i 1100. Uroczystość Wniebowzięcia Maryi to dzień odpustu w Zalesiu i Borku Starym. Duszpasterze serdecznie zapraszają.
  3. W niedzielę na sumie w naszej parafii będą dożynki i poświęcenie wieńców dożynkowych. W tym dniu różaniec poprowadzi Róża p. Henryki Stanio. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii.
  4. Przyszła niedziela według rozporządzenia Episkopatu Polski będzie dniem solidarności z Libanem. Po mszach św. będzie zbiórka do puszek na poszkodowanych wybuchem w Bejrucie.
  5. Msze św. w tym tygodniu będą odprawiane: jutro o 1800 a od wtorku do piątku włącznie o rano o 715 i wieczorem o 1800.
  6. Pragnę serdecznie podziękować strażakom, którzy w dniu wczorajszym doprowadzili do porządku parafialne działki na Skotniku. A byli to druhowie: Wiesław i Damian Rybińscy, Mieczysław Płonka, Michał i Adam Szobak, Patryk Kocur, Zbigniew Jaskóła, Zenon Stawicki i Paweł Lisowicz. „Bóg zapłać”.
  7. Ze względu na wzrost zakażeń przypominam o zasłanianiu ust i nosa w kościele. Można też przy wejściu zdezynfekować dłonie oraz przyjmować komunię na rękę ale wtedy podchodzić na początku.
  8. Przypominam również o katechezach przedmałżeńskich, które 11 i 12 września będą w Niechobrzu. Szczegóły były podane w zeszłym tygodniu. Można je odnaleźć na naszej stronie internetowej.
  9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i zakup kwiatów. W najbliższym proszę, aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy ul. Górskiej i Św. Walentego numery nieparzyste do 97.

 

 

Dodaj komentarz