XIX Niedziela Zwykła – 11.08.2019r.

XIX Niedziela Zwykła – 11.08.2019r.

  1. Msze święte przez cały tydzień rano o 715 i wieczorem o 1800 z wyjątkiem wtorku, kiedy będzie msza św. tylko rano ze względu na nabożeństwo fatimskie w katedrze. W tym miesiącu nasza parafia wraz z Zalesiem jest odpowiedzialna za przygotowanie tego nabożeństwa, dlatego zapraszam do liczniejszego udziału niż zwykle. Proszę by mężczyźni w czasie nabożeństwa podjęli figurę Matki Bożej a dzieci relikwie Dzieci Fatimskich.
  2. W czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP czyli Matki Bożej Zielnej. Msze św. z poświęceniem ziół i kwiatów jak w każdą niedzielę. Dożynki i poświęcenie wieńców na sumie. Uroczystość Wniebowzięcia Maryi to dzień odpustu w Zalesiu i Borku Starym. Duszpasterze serdecznie zapraszają.
  3. W trzeci piątek miesiąca nowenna do Miłosierdzia Bożego z ucałowaniem relikwii św. S. Faustyny.
  4. W tygodniu wspominamy: w środę św. Maksymiliana, w sobotę św. Jacka.
  5. Przyszła niedziela to trzecia miesiąca – taca na potrzeby inwestycyjne parafii. Różaniec poprowadzi Róża p. Moniki Tomkowicz.
  6. Rada Osiedla Matysówka zaprasza na Dni Osiedla i 1 "Piknik na pożegnanie lata". Odbędzie się dn. 31sierpnia(sobota) od godz. 15.00 na terenie boiska szkolnego. Więcej informacji na Facebooku i plakatach.
  7. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakup kwiatów. O podjęcie tego dyżuru w najbliższym tygodniu proszę osoby z numerów od 1 do 5. Jeszcze jedną kolejkę zrobimy według starej numeracji, aby przy najbliższej kolędzie jeszcze dobrze rozplanować to sprzątanie.
  8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Patryk Śliż z Matysówki i Kinga Pawliszyn z Krakowa Olszanicy – zapowiedź druga. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami powinien powiadomić UP.
  9. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy płytę z pieśniami maryjnymi i patriotycznymi, oraz przeczytamy o sanktuarium w Rosenthal w Niemczech. Jest też nowy numer „Cuda i Łaski Boże” o Matce Bożej Gidelskiej.
  10. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

Dodaj komentarz