XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2023r.

XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2023r.

 1. Dziś w katedrze o 1900 nabożeństwo fatimskie, którego oprawę przygotowuje nasza parafia i parafia Zalesie. Serdecznie zachęcamy do udziału. Proszę też by mężczyźni w czasie nabożeństwa podjęli figurę Matki Bożej a dzieci relikwie ŚŚ. Hiacynty i Franciszka.
 2. Dziś po mszach świętych zapowiadana zbiórka na rehabilitację p. Waldemara Długosza z Łańcuta.
 3. Jutro w Borku Starym odpust. Ojcowie dominikanie zapraszają.
 4. We uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Po każdej mszy świętej poświęcenie wianków, ziół i kwiatów a na sumie dożynki i poświęcenie wieńców dożynkowych. Msze św. jak w niedzielę o 730, 930 i 1100.
 5. Również we wtorek odpust na Zalesiu, a także w rocznicę Bitwy Warszawskiej – „cudu nad Wisłą” Święto Wojska Polskiego.
 6. W tym dniu przeżywać będziemy Dzień Solidarności ze Słowenią w związku z powodziami i po mszach świętych będzie zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych powodzią w Słoweni.
 7. Poza tym w tym tygodniu wspominamy: jutro św. Maksymiliana, w środę św. Rocha i św. Stefana Węgierskiego, w czwartek św. Jacka.
 8. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek do Miłosierdzia Bożego a w sobotę do bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 9. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby inwestycyjne parafii.
 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Bartłomiej Sitek z Rzeszowa-Matysówki i Klaudia Magdalena Gunia z Łukawca – zapowiedź pierwsza. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
 11. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła pani kościelnej, p. Bogusławie Pomianek i Annie Stach, gdyż z wyczytanych numerów nikt się nie zgłosił. W najbliższym tygodniu proszę, aby dyżur ten podjęli mieszkańcy ulicy Św. Rity oraz Św. Walentego od numeru 28 do 50.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz