XV Niedziela Zwykła – 10.07.2022r

XV Niedziela Zwykła – 10.07.2022r

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: jutro św. Benedykta – patrona Europy, w środę świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta a w sobotę wypada wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel czyli Szkaplerznej – będzie możliwość przyjęcia szkaplerza.
  2. W środę w katedrze nabożeństwo fatimskie o 1900.
  3. W piątek po wieczornej mszy świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  4. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby inwestycyjne parafii.
  5. Od jutra będzie możliwość nabycia książki o ks. Franciszku Rząsie. Cena to dobrowolna ofiara na powstające muzeum pamiątek po zmarłym kapłanie.
  6. Dyrektor Przedszkola przy kościele na Zalesiu przypomina o możliwości opieki przez całe wakacje nad dziećmi zarówno w wieku przedszkolnym jak i wczesnoszkolnym. Szczegółowe informacje na stronie przedszkola i parafialnym FB.
  7. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę. Szczegóły znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła.
  8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Piotr Sowa z i Milena Kąkol oraz Damian Rybiński i Anna Szobak – zapowiedzi trzecie; Wiktor Antoni Baran z parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie i Patrycja Ewa Bulka z parafii Matysówka – zapowiedź pierwsza. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
  9. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary z zeszłej niedzieli na utrzymanie cmentarza.
  10. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w tym tygodniu a nowożeńcom za zakupienie kwiatów. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęły numery nieparzyste z ulicy Matysowskiej od 315 do końca czyli do 341. Po nich od następnego tygodnia dyżur przejmie ulica Kukuczki i kolejne na północ od Matysowskiej.

Dodaj komentarz