XV Niedziela Zwykła – 12.07.2020r.

1. Jutro wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, w czwartek Matki Bożej z Góry Karmel czyli Szkaplerznej, w sobotę św. Szymona z Lipnicy.
  2. W najbliższą środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek do Miłosierdzia Bożego.
  3. W tym tygodniu w dni powszednie msze św. będą o 715 i o 1800.
  4. Jutro w katedrze nabożeństwo fatimskie.
  5. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby inwestycyjne parafii. Różaniec przed sumą poprowadzi Róża p. Julii Kucab.
  6. W przyszła niedzielę nasz kościół nawiedzi obraz Matki Bożej Robotników Solidarności. O godz. 1730 będzie powitanie obrazu a następnie msza św. Po mszy modlitwa indywidualna. O 2030 będzie różaniec a o 2100 Apel Jasnogórski. Aby godnie uczcić to wydarzenie zapraszam wszystkich parafian a w szczególności strażaków i osoby w strojach ludowych. Następnego dnia czyli w przyszły poniedziałek będzie msza św. o godz. 800 a później czuwanie prowadzone przez róże różańcowe według ustalonego porządku. Oczywiście róże prowadzą czuwanie ale każdy może przyjść się pomodlić np. w drodze do lub z pracy. O 1600 będzie droga krzyżowa a po niej msza św. i pożegnanie obrazu, który przejmie parafia Zalesie.
  7. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w zeszłą niedzielę. Na utrzymanie cmentarza złożono 3280 zł, natomiast na powodzian 3100 zł. „Bóg zapłać” za ofiarność.
  8. Serdecznie dziękuję za zakup kwiatów i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym proszę, aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy ul. Kukuczki od numeru 32 do 105.
  9. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy kiedy można orzec nieważność małżeństwa, a w „Niedzieli” o wróżbach i innych zagrożeniach dla duszy.

CZUWANIE RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH PRZY OBRAZIE MATKI BOŻEJ:

900 – Róża p. Henryki Stanio

1000 – Róża p. Władysławy Wojciechowskiej