XV Niedziela Zwykła – 14.07.2019r.

XV Niedziela Zwykła – 14.07.2019r.

 1. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek Matkę Bożą z Góry Karmel czyli Szkaplerzną (na mszy św. wieczornej będzie można przyjąć szkaplerz), w czwartek św. Szymona z Lipnicy, w sobotę bł. Czesława.
 2. Przez cały tydzień msze św. będą rano o 715 i wieczorem o 1800.
 3. W trzeci piątek nowenna do Miłosierdzia Bożego z ucałowaniem relikwii św. Faustyny.
 4. W sobotę rocznica ingresu Bpa Jana Wątroby – będziemy się modlić w jego intencji i w intencji diecezji.
 5. Przyszła niedziela to trzecia miesiąca – taca na potrzeby inwestycyjne parafii a różaniec poprowadzi Róża p. Krystyny Firlit.
 6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Krystian Nowakowski i Monika Gołąb, zamieszkali w naszej parafii – zapowiedź trzecia. Jakub Dworak z Chmielnika i Julia Urban z Matysówki, oraz Witold Murawski i Edyta Jaskuła zamieszkali w naszej parafii – zapowiedzi drugie. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
 7. 30 i 31 lipca (tj. wtorek i środa) organizujemy pielgrzymkę parafialną do Torunia i Lichenia. Koszt 240 zł. W tym są 2 obiady, śniadanie i kolacja. Więcej szczegółów można uzyskać przy zapisie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i zakup kwiatów. O podjęcie tego dyżuru w najbliższym proszę osoby z numerów od 191 do 195 według starej numeracji.
 9. Poszukujemy osoby /wolontariusza/ do redakcji parafialnej strony internetowej.
 10. W prasie katolickiej dowiemy się wiele na temat szkaplerza. W „Niedzieli” znajdziemy dobry artykuł jakie są przyczyny i jak mają postępować rodzice wobec niewierzących dzieci. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy wywiad z Ewą Błaszczyk o klinice Budzik dla osób w śpiączce oraz artykuł o sanktuarium w Czechach Svaty Hostyn. Jest też nowy numer „Cuda i Łaski Boże”
 11. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

 

 

Dodaj komentarz