XV Niedziela Zwykła – 16.07.2023r.

XV Niedziela Zwykła – 16.07.2023r.

  1. Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca na potrzeby inwestycyjne parafii. Radnych proszę po mszy świętej o podliczenie.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Szymona z Lipnicy, w czwartek bł. Czesława a w sobotę św. Marię Magdalenę.
  3. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do bł. Jerzego Popiełuszki,, w piątek do Miłosierdzia Bożego a w sobotę do św. Rity.
  4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Po każdej mszy św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji jak co roku będą zbierane ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy (propozycja 1 gr za 1 km bezpiecznej jazdy).
  5. Gdyby ktoś był jeszcze chętny na pielgrzymkę do Wilna to jest szansa tak na dwie osoby ale do jutra trzeba mi to zgłosić.
  6. Przedszkole Świętej Rodziny przy parafii na Zalesiu prowadzi w lipcu i sierpniu opiekę wakacyjną dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych w formie półkolonii. Szczegóły na stronie internetowej przedszkola i ulotkach znajdujących się na stoliku przy gazetach.
  7. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z apelem do wszystkich, którzy mogą to uczynić o honorowe oddawanie krwi. Obecnie bardzo pilnie jest potrzebna krew z grupy: 0 RhD (–) i 0 RhD (+) Szczegółowy harmonogram pracy punktów poboru krwi znajduje się na stronie rckk.rzeszow.pl .
  8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym proszę aby dyżur ten podjęli mieszkańcy ulicy Matysowskiej z numerów nieparzystych od 329 do końca czyli do 341. Następna będzie ulica Kukuczki.

 

 

Dodaj komentarz