XVI Niedziela Zwykła – 19.07.2020r

XVI Niedziela Zwykła – 19.07.2020r

  1. Dziś o godz. 1730 przybędzie do naszej parafii obraz Matki Bożej Robotników Solidarności. Po powitaniu będzie msza św. a po niej możliwość indywidualnej modlitwy. O 2030 będzie różaniec a o 2100 apel jasnogórski. Jutro będzie msza św. o godz. 800 a następnie czuwanie przed obrazem prowadzone przez róże różańcowe według ustalonego porządku. O 1600 będzie droga krzyżowa a po niej msza św. i pożegnanie obrazu. Zachęcam serdecznie parafian do udziału w tych uroczystościach.
  2. Taca dzisiejsza na potrzeby inwestycyjne parafii. Radnych proszę po mszy o podliczenie.
  3. Jutro wspomnienie bł. Czesława, w środę Marii Magdaleny, w czwartek św. Brygidy – patronki Europy, w piątek św. Kingi a w sobotę św. Jakuba i św. Krzysztofa.
  4. W środę w naszym kościele nowenna do św. Rity a w sobotę do Dzieciątka Jezus.
  5. Od dziś do przyszłej niedzieli trwa Tydzień Świętego Krzysztofa. Będziemy modlić się o bezpieczeństwo na drogach a w niedzielę po każdej mszy św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji też będą zbierane ofiary na środki transportu dla misjonarzy.
  6. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi Róża p. Haliny Sikory.
  7. W minionym tygodniu została wykonana pewna nie cierpiąca zwłoki inwestycja przy naszym kościele. Otóż zostały na nowo zrobione palisady, w których osadzona była barierka przed wejściem do kościoła, gdyż poprzednie popękały. W związku z tym pragnę serdecznie podziękować osobom, które pracowały przy tym remoncie. Panu inż. Andrzejowi Berkowiczowi za nadzór techniczny, p. Leszkowi Stanio za usługę transportową oraz wykonawcom: p. Józefowi i Wiesławowi Stanio, Józefowi i Władysławowi Matwijom, p. Pawłowi Płonce. „Bóg zapłać!”.
  8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym proszę, aby o porządek w kościele zadbała końcówka ul. Kukuczki, czyli od numeru 118 do 134.

CZUWANIE RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH PRZY OBRAZIE MATKI BOŻEJ:
  900 – Róża p. Henryki Stanio
1000 – Róża p. Władysławy Wojciechowskiej
1100 – Róża p. Zofii Szyszki i Róża p. Marii Pańczak
1200 – Róża p. Julii Kucab i Róża p. Moniki Tomkowicz
1300 – Róża p. Ludwiki Wojtowicz i Róża p. Haliny Sikory
1400 – Róża p. Heleny Szyszki i Róża p. Krystyny Firlit
1500 – Róża p. Olgi Król i Róża p. Stanisława Króla

Dodaj komentarz