XVI Niedziela Zwykła – 21.07.2019r.

XVI Niedziela Zwykła – 21.07.2019r.

 1. Dziś trzecia niedziela miesiąca – taca przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii. Radnych proszę o podliczenie.
 2. W tym tygodniu wspominamy: jutro św. Marię Magdalenę, we wtorek św. Brygidę – patronkę Europy, w środę św. Kingę, w czwartek św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, w piątek św. Joachima i Anny – rodziców Matki Bożej - dzień wdzięczności i modlitw w intencji rodziców, dziadków i osób starszych.
 3. Jutro nowenna do św. Rity z ucałowaniem relikwii a w czwartek do Dzieciątka Jezus.
 4. Do czwartku włącznie będą msze św. rano i wieczorem, w piątek i sobotę tylko wieczorem.
 5. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa, które wypada w tym tygodniu, po każdej mszy św. będzie poświęcenie pojazdów. Różaniec poprowadzi Róża p. Henryki Stanio.
 6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Jakub Dworak z Chmielnika i Julia Urban z Matysówki, oraz Witold Murawski i Edyta Jaskuła zamieszkali w naszej parafii – zapowiedzi trzecie. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami powinien powiadomić Urząd Parafialny.
 7. Tydzień temu ogłosiliśmy zapisy na pielgrzymkę do Torunia i Lichenia. Po południu był już pełny stan ale w tygodniu parę osób zrezygnowało więc jest jeszcze kilka wolnych. Proszę, aby w tym tygodniu pouzupełniać też dane i uregulować należności, jeżeli ktoś jeszcze tego nie uczynił. Wyjazd 30 lipca o 200 spod Domu Kultury.
 8. Natomiast spotkanie dla pieszych pielgrzymów na Jasną Górę będzie w katedrze w przyszłą niedzielę o 1500.
 9. Chciałbym, by dożynki w naszej parafii odbyły się w samą uroczystość Wniebowzięcia NMP. Zaczynają się żniwa, więc proszę aby przygotować wieńce dożynkowe. Może też warto pomyśleć by zrobić wieniec dla dzieci, by od młodości przekazywać im naszą tradycję.
 10. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i zakup kwiatów. O podjęcie tego dyżuru w najbliższym proszę osoby z numerów od 196 do 201 według starej numeracji.
 11. W „Niedzieli” przeczytamy o modlitwie „Tajemnica szczęścia” oraz o zagrożeniach ideologii gender, w „Gościu Niedzielnym” jak walczyć z rozproszeniami na modlitwie oraz o sanktuarium w Lewoczy na Słowacji.
 12. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

Dodaj komentarz