XVII Niedziela Zwykła – 24.07.2022r.

XVII Niedziela Zwykła – 24.07.2022r.

  1. Dziś w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji jak co roku można złożyć ofiarę do puszek na środki transportu dla misjonarzy. Można przy tej okazji wziąć wisiorek zapachowy do samochodu. Są też foldery na stoliku z gazetami wraz z przekazem pieniężnym więc ofiarę można przesłać i w ten sposób.
  2. Dziś również z inicjatywy papieża Franciszka po raz drugi obchodzony jest Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych w związku z wtorkowym wspomnieniem św. Joachima i Anny – pamiętajmy o dziadkach i babciach w modlitwie i przez odwiedziny.
  3. W tym tygodniu wspominamy: jutro św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, we wtorek św. Joachima i Annę – rodziców Matki Bożej, w czwartek św. Szarbela, w piątek św. Martę, jej siostrę Marię i brata Łazarza.
  4. Jutro po mszy wieczornej nowenna do Dzieciątka Jezus a w piątek do bł. Bronisława Markiewicza.
  5. Jutro w Miejscu Piastowym Narodowy Dzień Modlitw o Trzeźwość.
  6. .Dożynki w naszej parafii w tym roku będą na sumie 15 sierpnia. Zachęcam, aby pomyśleć o zrobieniu wieńców dożynkowych. Może też spróbować wciągnąć dzieci i młodzież, aby miał kto później podtrzymywać tradycję.
  7. Serdecznie dziękuję za ofiary na tacę z zeszłej niedzieli. „Bóg zapłać”.
  8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Wiktor Baran i Patrycja Bulka – zapowiedź trzecia oraz Jerzy Brożyna i Hanna Bieńkowska zapowiedź druga. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
  9. Rzeszowski Dom Kultury filia Matysówka podczas wakacji zaprasza w każdy wtorek i czwartek od 16:30 do 19:30 na grę w tenisa stołowego. 
  10. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym proszę aby dyżur ten podjęli mieszkańcy ulicy Kukuczki od numeru 32 do 105.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz