XVII Niedziela zwykła – 26.07.2020 r.

XVII Niedziela zwykła – 26.07.2020 r.

  1. Dziś po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Z tej okazji można również złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy.
  2. Dzisiaj wspominamy św. Joachima i Annę – rodziców Matki Bożej. Jest to dzień wdzięczności i modlitwy za rodziców, dziadków i osoby starsze. We wtorek wspomnienie św. Szarbela, w środę św. Marty, w piątek św. Ignacego z Loyoli a w sobotę św. Alfonsa Liguoriego.
  3. W środę nowenna do bł. Bronisława Markiewicza.
  4. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca.
  5. Msze święte w tym tygodniu oprócz soboty tylko rano o 715.
  6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, możliwość zyskania odpustu „Porcjunkuli”. Różaniec poprowadzi Róża p. Zofii Szyszki.
  7. Serdecznie dziękuję za ofiary na tacę zeszłej niedzieli. Dziękuję również za liczny udział parafian w peregrynacji obrazu Matki Bożej robotników Solidarności. Szczególnie dziękuję strażakom i strażaczkom, osobom w strojach ludowych, witającym i żegnającym obraz oraz różom różańcowym za trwanie modlitewne przy obrazie. Jest możliwość dziś i do przyszłej niedzieli nabycia zdjęć z tej uroczystości, oraz płyt CD z piosenkami religijnymi.
  8. Dziękuję panu kościelnemu za posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu proszę, aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy ulicy Św. Rity oraz Św. Walentego od numeru 28 do 50.

 

Dodaj komentarz