XVII Niedziela Zwykła – 28.07.2019r

1. Dziś po każdej mszy św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Przy okazji można złożyć ofiarę na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  2. Jutro msza będzie rano i wieczorem, we wtorek i środę tylko rano a od czwartku tylko wieczorem.
  3. Jutro nowenna do bł. Bronisława Markiewicza z ucałowaniem relikwii.
  4. W tym tygodniu wspominamy: w środę św. Ignacego Loyolę a w czwartek św. Alfonsa Liguoriego. W pierwszy czwartek Godzina Święta, w pierwszy piątek spowiedź od 1700 a po mszy nabożeństwo do NSPJ, w pierwszą sobotę różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi z rozważaniem, natomiast nowennę do MB Nieustającej Pomocy przenosimy na trzecią środę miesiąca, by nie kumulować nabożeństw.
  5. Przyszła niedziela to pierwsza miesiąca. Po rannej mszy św. zmiana tajemnic a różaniec poprowadzi Róża p. Olgi Król.
  6. We wtorek udajemy się na pielgrzymkę do Torunia i Lichenia. Wyjazd o 200 z poniedziałku na wtorek spod Domu Kultury.
  7. Dożynki w naszej parafii będą w uroczystość Wniebowzięcia NMP na sumie. Zachęcam do zrobienia wieńców dożynkowych, może również dla dzieci, by od młodości przekazywać im naszą tradycję.
  8. Jutro z Chmielnika o 1600 wyjazd do Miejsca Piastowego na modlitwy o trzeźwość narodu.
  9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i zakup kwiatów. O podjęcie tego dyżuru w najbliższym proszę osoby z numerów od 221 do 230 według starej numeracji. „Bóg zapłać” również za ofiary z trzeciej niedzieli miesiąca.
  10. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy kiedy nieobecność na niedzielnej eucharystii jest usprawiedliwiona oraz o sanktuarium w Budsławiu na Białorusi. Jest też nowy numer „Naszej Arki” o sanktuarium w Stoczku Warmińskim.
  11. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.