XVIII Niedziela zwykła – 01.08.2021 r.

1. Dziś po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj przeżywamy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Módlmy się za Ojczyznę i poległych za jej wolność.
  2. Jutro można zyskać odpust tzw. „porcjunkuli”, który wyprosił św. Franciszek z Asyżu. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechu, pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego, komunia św., odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz dowolnej modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża.
  3. W środę wspomnienie św. Jana Vianneya, w piątek święto Przemienienia Pańskiego, w niedzielę św. Dominika.
  4. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. W piątek możliwość spowiedzi rano i od 1700.
  5. W środę spod rzeszowskiej Fary wyruszy 44 PPRz. W tym roku odbywać się będzie sztafetowo. Możemy duchowo pielgrzymować poprzez łączność z pielgrzymami w Katolickim Radiu VIA.
  6. Trwa miesiąc sierpień. Zachęcamy do przeżywania go w trzeźwości i do abstynencji od alkoholu. Przy gazetach jest księga trzeźwości do której można wpisywać swoje postanowienia.
  7. „Bóg zapłać” za ofiary z zeszłej niedzieli na środki transportu dla misjonarzy i dla poszkodowanych w powodziach i podtopieniach.
  8. Władze Województwa Podkarpackiego przypominają, że do 1 stycznia 2022 r. należy wymienić stare, pozaklasowe piece na paliwo stałe. Jest możliwość dofinansowania Szczegóły na ulotce w przedsionku kościoła.
  9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakup kwiatów. W najbliższym tygodniu proszę aby dyżur ten podjęli mieszkańcy ulicy Kukuczki od początku do cmentarza czyli numeru 25.