XVIII Niedziela zwykła – 02.08.2020 r.

XVIII Niedziela zwykła – 02.08.2020 r.

 1. Dziś po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Dziś też można zyskać odpust tzw. „porcjunkuli”, który wyprosił św. Franciszek z Asyżu. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechu, pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego, komunia św., odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz dowolnej modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża.
 2. We wtorek wspomnienie św. Jana Vianneya, w czwartek święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę św. Dominika.
 3. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek i piątek miesiąca ze swoimi nabożeństwami. W piątek możliwość spowiedzi od 1700.
 4. Msze św. w tym tygodniu do środy włącznie rano i wieczorem, od czwartku tylko wieczorem.
 5. Trwa miesiąc sierpień. Zachęcamy do przeżywania go w trzeźwości i do abstynencji od alkoholu. Przy gazetach jest księga trzeźwości do której można wpisywać swoje postanowienia.
 6. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi Róża p. Krystyny Firlit.
 7. Dożynki w naszej parafii w tym roku będą na sumie w niedzielę 16 sierpnia. Zachęcam, aby pomyśleć o zrobieniu wieńców dożynkowych.
 8. Jeszcze dzisiaj jest możliwość nabycia zdjęć z peregrynacji obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności. Są wystawione na stoliku przed kościołem.
 9. Ze względu na wzrost zachorowań na COVID-19 przypominamy o uczestniczeniu w nabożeństwach w kościele z zasłoniętymi ustami i nosem, chyba, że ktoś ma wyraźne przeciwskazania. Jest możliwość przyjmowania komunii św. na dłoń, ale prosimy aby te osoby przychodziły na samym początku obrzędu. W przedsionku jest też możliwość dezynfekcji dłoni.
 10. Od 11-12 września w Niechobrzu odbędą się katechezy przedmałżeńskie w formie rekolekcyjnej. Zgłoszenia: parafia.niechobrz.pl, duszpasterzeniechobrz@gmail.com, tel. 17 87 18 005.
 11. Dziś po mszach świętych obecnych radnych parafialnych proszę do zakrystii na krótkie spotkanie.
 12. Dziękuję za ofiary na misje z okazji poświęcenia pojazdów. Zebrano 1800 zł.
 13. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i zakup kwiatów. W najbliższym proszę, aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy ul. Św. Walentego numery parzyste od 60 do 108.
 14. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy na temat nieważności i nierozerwalności małżeństwa.

 

Dodaj komentarz